Минулої п’ятниці, 11 березня, відбулася чергова сесія Івано-Франківської міської ради. Питань у порядку денному було не багато, але саме засідання тривало довго — адже тепер, згідно зі змінами у законодавстві, за все голосують поіменно. Наші депутати встигли і пересваритися, і нове комунальне підприємство створити, і гроші поділити.
Почалася сесія з приємного моменту — нагородження бійців нагрудними знаками «Учасник АТО». Зо три десятки чоловіків оперативно отримали відзнаки, потисли руку меру та й залишили сесійну залу. А далі все пішло традиційним шляхом обміну політичними «компліментами».
Для початку голова фракції «УКРОП» Володимир Олійник зачитав заяву про початок боротьби з корупцією — «похід проти паразитів: корупції, кумівства, розкрадання міського бюджету, проти націонал-комуністичних поглядів, які унеможливлюють інвестиції в місто». Судячи з тексту, фракція хотіла, щоб за неї проголосувала й решта депутатів. Але міський голова Руслан Марцінків на голосування її не поставив, мовляв, за заяви від фракції голосування не передбачено регламентом.
Майже одразу пішло перше звернення з порядку денного — вимога до Президента, прем’єра та голови парламенту заборонити транзит російських вантажівок територією України. Наголошувалося, що така політика уряду є зрадницькою, і що саме члени ВО «Свобода» відновили акцію з блокування фур. Звернення депутати підтримали. Плюс до всього Марцінків додав, що зараз він працює над тим, аби у Франківську на площі Міцкевича закрили відділення «Сбербанку Росії». І вкотре наголосив, що власником того приміщення є родина, представники якої балотувалися до міськради від «УКРОПу». Олійник апелював, що й члени «Свободи» здають приміщення в оренду російському бізнесу, тож не треба тут подвійних стандартів. На тому й розійшлися.
Але тему піднімали протягом всього засідання, «укропівці» можна сказати «тролили» «Свободу», називаючи партію «націонал-комуністичною». А мер Марцінків навіть пригрозився подати до суду на «укропівця» Віталія Мерінова за образу честі й гідності. Але приймати рішення, в тому числі й спільні, це нікому не заважало. Вкінці словесні баталії вже скидалися на дружній жарт.
Загалом же більшість питань сесії були з прийняття програм. Так для прикладу, вперше в історії Франківська прийняли програму про «бюджет участі». Як пояснив мер, за цією програмою містяни можуть отримати кошти з бюджету для фінансування своїх ініціатив. Тобто збираються люди і пропонують зробити в себе у дворі майданчик, освітлення і т.д. Аби ініціатива пішла на розгляд, має бути не менше 15 підписів. Далі всі ці проекти оприлюднюють на сайті МВК і виставляють на загальноміське голосування. Щось на кшталт електронних петицій. Які пропозиції наберуть найбільше голосів, ті й отримають гроші. Приймають проекти до 15 травня. І цього року на програму закладено 500 тис. грн. Поспішайте!
Ще одна прийнята програма — промоції міста. Листівки, буклети, фестивалі — усе там. На це передбачили 1,4 млн грн протягом 2016-2020 років. На 2016 рік — 171 тис. грн. Програму підтримали, але все ж депутати пообурювалися, що Франківськ піарять якось не дуже вдало.
«Проводяться фестивалі, йдеш по місту — хтось співає. А що відбувається, я не знаю» — заявив той же «укропівець» Володимир Олійник.
«Львів робить великий пляцок — і про це пише вся Україна. А що у нас?!» — додав «свободівець» Андрій Строїч.
Міський голова пояснив, що чимало культурних заходів у місті фінансують з інших програм, от лиш на фестивалі передбачено майже 2 млн грн.
Цікавинка знайшлася і у програмі профілактики злочинності. Так одним із її аспектів є встановлення камер відеонагляду по Франківську. Керівник управління надзвичайних ситуацій МВК Ігор Влізло, заявив, вже незабаром проведуть тендер на 300 тис. грн із закупівлі камер, а після цього визначать організацію, яка їх поставить. Інформація з камер буде виведена на сервер міського відділу поліції, служби оперативного реагування, сервер СБУ і сервер управління патрульної поліції. За словами Влізла, така схема успішно діє у Тернополі, там встановлено понад 200 камер і кожен тернополянин може в режимі онлайн бачити, що робиться в тому чи іншому місці. Але поки що депутати програму не підтримали — хочуть на наступному засіданні послухати представників поліції і уточнити деякі нюанси.
Дійшло й до реформування комунальних підприємств. Так комунальна організація «Івано-Франківський міський парк культури та відпочинку імені Шевченка» ліквідовується. Замість неї буде комунальне підприємство «Центр розвитку міста та рекреації». Як пояснив директор департаменту комунального господарства Михайло Смушак, нова установа, яка матиме статус підприємства, має більше можливостей для залучення інвестицій. Очолить її Руслана Василюк, вже екс-заступник директора ЄРЦ. Статутний капітал нового КП — 450 тис. грн.
Додали грошей і вже існуючим КП. Так при прийнятті змін до бюджету на 2016 рік статутний фонд КП «ДРЕУ» збільшили на 2,5 млн гривень. Керівник фінансового управління МВК Вікторія Сусаніна пояснила, що це кошти на заробітну плату працівникам за грудень минулого року та січень-лютий цього року. До речі, найімовірніший розвиток подій для цього КП — так ж ліквідація. Адже ще на минулій сесії у Франківську створили КП «Муніципальна дорожня компанія» — з тими самим функціями. І на цьому засіданні їм додали 200 тис. грн. — на комп’ютерну техніку.
Як бачимо — реформи у нас ідуть семимильними кроками. Куди заведуть — оцінимо вже скоро.
Comments are closed.