Політика

Рада розблокувала закон про мову, Парубій його підписав (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Верховна Рада відхилила чотири проекти постанов про скасування рішення парламенту про прийняття в цілому закону України про функціонування української мови як державної.

Таким чином були усунуті перепони для підписання цього закону, і спікер Андрій Парубій його підписав, повідомляє УП.

Так, на розгляді парламенту було чотири постанови про скасування закону про мову, які подали представники “Опозиційного блоку” Вадим Новинський, Олександр Вілкул, Нестор Шуфрич, Олександр Долженков та інші.

Автори постанов скаржилися, що  ухвалений закон про мову нібито порушує Конституцію у частині використання російської та інших мов, заявляли, що  під час його голосування були факти кнопкодавства, заявляли про загрозу “інквізиції” та обіцяли скасування документу через Конституційний суд.

Представники інших фракцій, які також висловилися у залі парламенту, наголошували на необхідності підписати закон і закликали не поширювати фейки.

Так, за постанови голосували лише 34 нардепи із необхідних 226.

Після цього, Парубій заявив, що відкритий шлях для підписання закону.

За його словами, від самого початку реєстрації цього законопроекту, “всі сили пекла” виступили проти нього, але зіткнулися з професійною командою, яка працювала у парламенті.

Він подякував усім, хто працював над законом за “титанічно проведену роботу, яка показала якісний і професійний результат”.

“Хочу попередити всіх тих, хто думає, що політична кон’юнктура змінилася. Які вже сьогодні планують реванш. Погрожують нам судами і відміною закону. Послухайте мене уважно всі ті, хто думає, що це буде можливо, – заявив Парубій. – Як тільки ви торкнетеся і спробуєте робити ревізію чи закону про мову, чи декомунізацію, чи питання церкви, ви відчуєте весь гнів українського народу. І могутню воля українського народу”.

Голова Верховної Ради підкреслив, що жодна ревізія “надбань парламенту восьмого скликання” не буде допущена, після чого підписав закон і передав його на підпис чинному президенту Петру Порошенко.

Нагадаємо:
  • 25 квітня народні депутати ухвалили закон № 5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого.
  • За це рішення проголосували 278 парламентарів.
  • Повністю проти проголосувала фракція “Опозиційний блок”.
  • У першому читанні законопроект №5670-д парламент ухвалив 4 жовтня 2018 року.
  • У грудні 2018 року профільний комітет доопрацював його, розглянувши 2059 поправок.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.