Політика

Рада прийняла за основу скандальний законопроєкт «Про медіа»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Верховна Рада у першому повторному читанні підтримала законопроєкт №2693-д «Про медіа». Як повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на голову комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутата «Слуги народу» Микиту Потураєва, за документ на засіданні 30 серпня проголосували 233 депутати, пише DT.ua.

Рада прийняла за основу скандальний законопроєкт «Про медіа»_1

Як уточнив депутат Ярослав Железняк, законопроєкт підтримали 179 депутатів від “Слуги народу”, 6 – від “Батьківщини”, 12 – “Платформа за життя і майбутнє”, 7 – Партія “За майбутнє”, 12 – “Довіра”, 12 – “Відновлення” та 5 позафракційних.

Рада прийняла за основу скандальний законопроєкт «Про медіа»_2

“Європейська солідарність” та “Голос” не голосували за законопроєкт.

Місяць тому, 27 липня 2022 року, депутати внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа», а 23 серпня комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав за основу законопроєкт «Про медіа», доопрацьований в комітеті.

Тепер законопроєкт мають проголосувати у другому читанні. Водночас напередодні низка народних депутатів виступили із заявою до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з закликом зняти документ із голосування.

Так, 34 депутати, серед яких представники п’яти фракцій та позафракційні, заявили про існування в оновленому проекті закону «небезпеки розмінування культурного кордону з Росією».

Читайте: Папір вислухає все. Франківська психотерапевтка розробила щоденники, які допомагають жити у війні

Також окремі положення законопроєкту «Про медіа» розкритикував громадянський рух «Відсіч». У заяві йдеться, що деякі норми запропонованого до ухвалення закону містять чимало послаблень для російськомовної медіаіндустрії.

Раніше законопроєкт зазнавав серйозної критики з боку Національної спілки журналістів України.

Законопроєкт «Про медіа» зареєстрували у Верховній Раді 27 грудня 2019 року. Водночас у травні 2020 року парламент відправив цей проєкт на повторне перше читання.

Законопроєкт має замінити кілька чинних медійних законів.. В ньому пропонується запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ, як от Facebook.

Також документ передбачає розширення повноважень Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС.

Туди допомога, а звідти – люди. Як франківець Тарас Стрілецький рятує від війни (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.