Політика

Як працюють прикарпатські нардепи – результати моніторингу КВУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 7 листопада, в Івано-Франківську Комітет виборців України презентували результати моніторингу трирічної роботи Верховної Ради України VIII скликання.

Станом на 1 листопада у ВРУ зареєстрували понад 10 тис законопроектів. Ця кількість є рекордним показником, однак аналітики КВУ кажуть, такий показник варто вважати антирекордом.

“При цьому варто розуміти, що більшість законопроектів є поданими депутатами. Це дивна тенденція, бо Україна є парламентсько-президентською країною. Тому уряд мав брати на себе більшу частину законодавчої роботи, оскільки він і є його виконавцем, – каже аналітик Денис Рибачок. – Чому народні депутати так радо беруть на себе законодавчі повноваження? Очевидно, що мова йде про можливість попіаритися”

Також сумніви викликає якість законопроектів, які подають депутати. Окрім законодавчої діяльності, КВУ проаналізували показники відвідування депутатами засідань ВРУ та участь у голосуваннях. 38% депутатів ВРУ VIII скликання відвідали менше половини засідань.

“Ми маємо 50 депутатів, яких можна назвати “мертвими душами”. Це депутати, які не відвідують засідання ВРУ і невідомо чим займаються”, – каже Рибачок.

Лише п’ятеро відвідали усі засідання. ВРУ VIII скликання відзначилася новою тенденцію – коли депутати присутні на засіданнях, але участі в голосуванні не приймають. Так, за три роки третина депутатів пропустила участь у голосуванні. Прикарпатські нардепи, за словами аналітиків КВУ, нічим особливо у порівнянні з колегами з інших регіонів не відзначаються.

“Так, Олександр Шевченко за три роки взяв участь у 35% голосувань, тобто лише в третині. Віктор Шевченко не голосував у 44%, – каже Денис Рибачок. – Максимальний результат по Франківщині у Михайла Довбенка 86%, у Юрія Солов’я – 82%, Юрій Тмошенко – 81%”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.