Політика Фото

Проблеми нафти і газу. Крижанівський пропонує рівнятись на американців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 24 лютого, у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу керівництво області зустрілося із науковцями вузу щодо енергетичної безпеки області та енергоефективності.

IMG_1997

У дискусії взяли участь представники облдержадміністрації, обласної ради, а також ректорат та викладачі університету нафти і газу.

“Усі знають, настільки важлива енергетична безпека для держави. Зараз ми купляємо газ, але цінова політика незрозуміла, – сказав у вступному слові ректор університету нафти і газу Євстахій Крижанівський. – От наприклад, у контракті написано, що ціна газу прив’язана до ціни нафти. Але ми знаємо, що ціна нафти впала, а газ коштує, як і раніше. Взявши позику, ми купуємо газ і нічого не залишаємо в себе. Чи можемо покращити ситуацію власним видобутком? Так. Старі родовища і свердловини зараз дають нам можливість добувати вуглеводні. Наука говорить, що нафта і газ належать до відновлюваних джерел. Якщо це так, то залишати старі родовища не треба. Якщо раніше ми не мали технологій для цього, то зараз маємо”.

IMG_2002

Зі слів Євстахія Крижанівського, Івано-Франківщина наразі має підготовлені кадри, аби працювати на старих свердловинах, техніку купити також може. Підтверджуючи ефективність такого методу, ректор наводить до прикладу досвід американців:

“Сполучені Штати не дозволяють собі ліквідувати жодної свердловини. У області є родовища, цікаві з точки зору місцевої влади. Ми маємо робити усе, аби мінімізувати імпорт вуглеводнів і максимально збільшили їх видобуток на місцевому рівні”.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні