Політика

«Поклик нації» обіцяє відродити «Карпатські роси»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Восени 2008 року ГО «Поклик нації» започаткувала перший Прикарпатський фестиваль українського кіно «Карпатські роси». Він проходив у рамках кінофестивалю «Відкрита ніч» і мав на меті наблизити прикарпатського глядача до культури кіно.

Наприкінці квітня цього року голова «Поклику нації» Тарас Боднар почав переговори щодо продовження співпраці з українським режисером Михайлом Іллєнком — щоб відродити цей фестиваль. За словами Боднара, той спершу погодився, а потім відмовив «Поклику нації» у співпраці. Причиною стала відмова продюсера фестивалю, племінника режисера — Пилипа Іллєнка.

«Ми побачили у відмові політичну заангажованість, — каже Тарас Боднар. — Адже сім’я Іллєнків є членами та активістами ВО «Свобода», яку ми колись покинули, і це зовсім не перешкоджало нашій дружбі з нині покійним Юрієм Іллєнком до останнього його дня. Та сьогодні його син сказав, що партнером фестивалю є ВО «Свобода» і це зазначено на усіх плакатах, які мають бути однаковими для усіх міст, де пройде фестиваль, і жодної іншої політичної сили там бути більше не може, навіть, якщо це і громадська організація! Хоча ми в цьому проблеми не бачили. Адже якщо ми спільно робимо корисну справу, то нам байдуже, з ким її робити. Адже вважаємо, що в добрій справі можна об’єднатися».

Але, за словами Тараса Боднара, домовитися із Пилипом Іллєнком їм не вдалося. «Він різко виступив проти того, щоб вхід на перегляди фільмів був безкоштовним, — каже Боднар. — Хоч, як на мене, це вже само по собі суперечить самій назві фестивалю «Відкрита ніч», продюсер активно захоплюється яхтовим спортом, але сам він це обґрунтував тим, що «необхідно відучити бидло від халяви…».

В результаті, говорить Боднар, фестиваль «Відкрита» ніч» відбудеться тільки у трьох містах. Натомість, «Поклик нації» зобов’язувався взяти на себе проведення «Карпатських рос» та їх відлунь у кожному місті, де мешкає хоча б один активіст їхньої організації. «Робити на кіно політику і цим самим фактично врізати глядачам можливість побачити, що в нас все-таки є культурне життя та мистецтво та перетворювати усе це на політичний хаос — неправильно», — зауважив Боднар.

Активісти «Поклику нації» не здалися. Вони вирішили провести фестиваль «Карпатські роси» самостійно. Правда, вже наприкінці серпня (на два місяці пізніше, ніж планували) та приурочити його до 20-річчя Незалежності України. Для цього вони зараз ведуть переговори із спілками режисерів кількох областей. Тарас Боднар запевнив, що фестиваль почнуть у Івано-Франківську, а потім продовжать в інших областях.

«Поклик нації» пообіцяв, що «Карпатські роси» таки відбудуться — цей фестиваль побачать у кожному місті, де є хоча б один їхній представник.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.