Активісти акції «Спільна кухня», яку сьогодні проводять в Івано-Франківську, звинуватили міського голову Руслана Марцінківа в тиску. «СТАНівець» Ярослав Мінкін опублікував звернення, «пояснивши різницю між путінським режимом та Миротворчим громадським рухом».
Текст заяви:
Позиція організаторів акції «Спільна кухня» в Івано-Фраківську: мер Івано-Франківська має на власні очі побачити різницю між путінським режимом та Миротворчим громадським рухом.
Після заяви мера про його бажання подати судовий позов на учасників українсько-російської акції «Спільна кухня», виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради виніс попередження громадським активістам. В листі йдеться мова про те, що «…проведення даного заходу може нести в собі загрозу безпеці його учасників…». Втім згідно з статтею 39 Конституції України саме органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за забезпечення громадського порядку під час проведення вуличних акцій.
Незважаючи на інформаційний тиск з боку посадових осіб, сьогодні о 15:00 в Івано-Франківську відбудеться діалогова акція «Спільна кухня», в який візьмуть участь громадські діячі та правозахисники з Прикарпаття, активні переселенці з Донбасу та активісти-миротворці з Росії. Мета цієї миротворчої акції – сприяти налагодженню діалогу через безпосередній контакт між людьми з країн та регіонів, що знаходяться у стані збройного конфлікту, а також показати українцям разючу різницю між агентами путінського режиму (яких вони бачать в новинах) та активістами Миротворчим громадським рухом в Росії, що відстоюють демократію у власній країні.
Олекса (Санкт-Петербург, Росія), активістка Миротворчого руху в Росії:
«Для меня важно наладить связь, которая сейчас утеряна, попытаться вернуть культуру живого диалога и неформального общения. Я хочу своим примером показать, что в России есть люди, не поддерживающие милитаристическую пропаганду правительства. Пока мы не можем изменить ситуацию в своей стране, но мы можем своими солидарными действиями с украинским обществом показать альтернативный точку зрения и пытаться противостоять агрессии правительства».
Організатори події звертаються до пана Руслана Марцінківа з пропозицією долучитися до «Спільної кухні», щоб на власні очі побачити різницю між путінським режимом та Миротворчим громадським рухом в Росії. Акція відбудеться біля меморіалу Вічного вогню (вулиця Рєпіна). У форматі неформальної розмови учасники акції спробують обговорити найбільш болючі питання, що постають перед українським суспільством протягом останніх років, а гості з-за кордону розкажуть про дії правозахисного миротворчого руху в Росії. Під час проведення акції у громадському просторі міста буде створена мобільна «кухня», де проходитиме чаювання та відбуватиметься діалог. До участі у дискусії матимуть змогу долучитися всі охочі мешканці міста.
Микола (Москва, Росія), активіст миротворчого руху в Росії:
«Пропаганда работает на полную мощность, и всё больше людей в России видит в украинцах врага. Думаю, что слухов и пропаганды в Украине тоже хватает. Сама поездка в Галичину поможет мне развеять мифы и предубеждения среди моих знакомых. А я постараюсь рассказать украинцам о России и россиянах, прежде всего тех, которые выступают против войны».
Варто зауважити, що акція «Спільна кухня» відбуватиметься протягом серпня-жовтня у різних містах України та Росії. За її результатами українські та російські активісти планують виробити нову методику роботи зі стереотипами і нетолерантністю у суспільстві за допомогою організації живого спілкування. В тім мета та риторика заходів, що спрямовані на зниження рівня агресії у суспільстві та розбудови діалогу, буде суттєво відрізнятися в залежності від країни.
Акція «Спільна кухня» ініційована правозахисними активістами з України та Росії в рамках міжнародної миротворчої ініціативи «Молоді голоси за МИР», яку адмініструють і реалізують Освітній дім прав людини в Чернігові за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ / ОБСЄ), Української Гельсінської спілки з прав людини, Міжнародного Молодіжного Правозахисного Руху і Будинок прав людини – Воронеж за підтримки Норвезького Гельсінського комітету.
Проект підтриманий Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ). Інформація та думки, що містяться в цьому документів, не обов’язково відображають політику та позицію БДІПЛ.
В Івано-Франківську захід організовує Молодіжна організація «СТАН», що працює задля розвитку креативного громадянського суспільства та є координатором правозахисного освітнього проекту «Діалог та примирення в регіонах України», що об’єднує зусилля правозахисників, вимушених переселенців та молодіжних активістів.
Comments are closed.