Політика

Парад, хода, марш: чи розколюють країну на День Незалежності?

Google+PinterestLinkedInTumblr
На День Незалежності вперше за п’ять років не буде військового параду. Натомість планують два окремі марші з ветеранами і військовослужбовцями.

Це стало приводом для політиків та ЗМІ говорити про можливі провокації чи навіть розкол у ветеранській спільноті, пише “ВВС Україна”.

Що таке “Хода гідності”?

“Захід у європейському стилі покликаний започаткувати нову традицію вшанування усіх, ким пишається Україна”, – анонсував Андрій Богдан.

“Хода” буде без військової техніки. У ній візьмуть участь діючі військовослужбовці, які пройдуть колонами, сформованими з бійців різних родів військ. До “коробочки” тієї чи іншої бригади, за словами Андрія Богдана, зможуть приєднатися і ветерани АТО, які служили у цих підрозділах.

Окрім військових, у “Ході” пройдуть медики, вчителі, спортсмени, дипломати і волонтери, а також президент Зеленський з іншими керівниками держави. Наприкінці заходу президент звернеться до народу, а далі буде концерт.

“У центрі Києва відбудеться грандіозний концерт, організацією якого займається один з найвідоміших українських режисерів”, – пообіцяв Андрій Богдан.

Більше деталей про офіційні заходи до Дня незалежності наразі не розкривають.

А “Марш захисників”?

В оргкомітеті неофіційного “Маршу захисників України” BBC News Україна сказали, що погодилися провести захід раніше від президентського, але так само на Хрещатику.

За попереднім планом, його учасники збиратимуться до 9:00 у Парку Шевченка. Далі їхні колони спустяться до ЦУМу, звідти пройдуть Хрещатиком до Майдану Незалежності. Такі плани передали Офісу президента, їх озглядають.

Один з організаторів “Маршу” Євген Дикий (ветеран баталйону “Айдар”, а нині – в.о. керівника Національного антарктичного наукового центру) розповів, хто саме візьме участь у ньому. “Перша “коробочка” – родини загиблих. Друга – важкопоранені ветерани, ампутанти. Далі – решта ветеранів”, – каже він.

За словам Євгена Дикого, очікується, що у “Марші захисників” візьмуть участь і діючі військовослужбовці: “Їх, напевно, буде менше – це ті, хто візьме офіційну відпустку”.

Інший організатор – представник “Руху ветеранів України” Андрій Медведько – повідомив, що до “Маршу” також можуть приєднатися поліцейські. В оргкомітеті наголошують, що марш пройде без партійної чи іншої символіки.

“Не буде символіки ні за, ні проти когось, це принципово”, – наголошує Євген Дикий.

З цих же причин “Марш” не має вести генерал Забродський, каже він.

Більше читайте на сайті ВВС Україна.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.