Цього разу «Репортер» відзначає найвідомішого російського поета. За те, що зумів об’єднати калушан і змусив їх масово прийти на громадські слухання.
Справа в тому, що «Карпатнафтохім» робить реконструкцію цілої площі по вулиці Пушкіна в Калуші. Все тут мало бути за проектом – і гарна територія з клумбами, і фонтан, і пам’ятник нафтохімікам – аби видно було, хто це зробив. І все б нічого, якби не захотіли поставити тут ще й погруддя російському поетові. Калушани забили на сполох, мовляв, що Пушкін мав до Калуша?
Минулого вівторка навіть скликали громадські слухання з цього приводу. Самі калушани дивувалися, що було так людно. Цікаво, що на сході не було ані міського голови, ані керівника «Карпатнафтохіму». Ситуацію «розрулювали» їхні заступники. Народ був відчутно проти, бо у встановленні цього пам’ятника побачили проросійську провокацію. Натомість, представники «Карпатнафтохіму» заявили, що для них це питання не є принциповим, і яким би не був результат громадських слухань «по Пушкіну», на реконструкцію площі це не вплине.
Надалі долю погруддя будуть вирішувати на сесії міської ради 17 листопада. Якщо депутати проголосують проти – Пушкіна не буде. До речі, тепер можуть взятися й за саму вулицю. Адже ще на початках Незалежності її хотіли перейменувати на вулицю Івана Мазепи. І були пропозиції поставити тут погруддя українському гетьману. На вівторкових слуханнях пропонували й Лесю Українку – мовляв, поруч є вулиця її імені.
А Пушкін і без Калуша не пропаде.
Comments are closed.