Політика

Новини у сфері державної реєстрації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В рамках реформи реєстраційної служби, а також децентралізації відбувається передача частини державних функцій з реєстрації майна та бізнесу на місця.

 

В майбутньому за державою планується залишити лише функції:

 

– власника і адміністратора реєстрів;

 

– надання суб’єктам реєстрації допуску до даних реєстрів;

 

– визначення стандартів надання послуг з реєстрації.

 

Всі інші функції з реєстрації, по мірі готовності приймаючих суб’єктів, мають бути передані місцевим органам влади, нотаріусам, а з часом – банкам.

 

 

 

З 1 квітня нотаруси отримали отримали право проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

 

В Україні працює понад 7000 державних та приватних нотаріусів. Нотаріальна спільнота має своїх представників навіть у невеликих населених пунктах.

 

Реєстрація договорів оренди земельних ділянок сільгосппризначення завжди була однією з найгостріших проблем аграрних регіонів.

 

2014 року було зареєстровано понад 860 тис. прав оренди земель сільськогосподарського призначення.

 

З початку 2015 року зареєстровано понад 175 тис. договорів.

 

До запровадження змін селяни повинні були вистоювати в безкінечних чергах і шукаючи можливості пришвидшити цей процес за «додаткову плату».

 

 

 

Переваги нової системи реєстрації договорів оренди сільгоспземель:

 

– розширення за рахунок 7000 нотаріусів кількості пунктів, де можна провести реєстрацію;

 

– громадяни зможуть самостійно обирати звернутися їм до державного реєстратора чи до нотаріуса;

 

– ліквідація черг при реєстрації договорів оренди сільгоспземель;

 

– збільшення оперативності реєстрації і якості послуг за рахунок збільшення конкуренції;

 

– ліквідація корупційної складової за «пришвидшення процесу».

 

 

 

Інші пілотні проекти:

 

«Модельний офіс»

 

 У жовтні 2014 року розпочато пілотний проект у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно.

 

Головною ціллю проекту є розділення функцій з прийому/видачі документів та прийняття рішень за результатами їх розгляду між різними особами.

 

Особливістю проекту є те, що реєстратор власноруч заповнює відповідні електронні заяви. Громадянину залишається лише перевірити правильність ведених даних.

 

Розподіл роботи між фронт- та бек- офісами скоротив час необхідний для оформлення паперів з 40 до 15-20 хвилин та унеможливило корупційні дії в сфері реєстрації прав.

 

З 2 квітня 2015 року у м.Івано-Франківську та Калуші запроваджується реалізація пілотного проекту у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

 

З 6 квітня 2015 року пілотний проект щодо розподілу функціональних обов’язків між особами, які приймають заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, та особами, які приймають рішення за результатами розгляду таких заяв запроваджується в територіальних управліннях юстиції Київської області.

 

 

 

«Екстериторіальність»

 

Також пілотним проектом у м.Івано-Франківськ та м.Калуш передбачається екстериторіальність подання заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно незалежно від місця розташування заявника.

 

Заяви щодо майна, яке розташоване у межах області, можуть подаватися до будь-якої реєстраційної служби районного, міського, міськрайонного управління юстиції області.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.