Політика

“Ніхто не вказуватиме, як писати нам освітні закони”, – Клімкін у Франківську зняв краватку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час робочого візиту до Івано-Франківська міністр закордонних справ Павло Клімкін зустрівся з журналістами. На зустрічі у форматі “без краваток” повідомив про ідею створення бізнес-платформи у Івано-Франківську.

Щоби відповідати визначеному формату, Павло Клімкін на зустрічі з журналістами показово зняв краватку. І запевнив, що це не формальність, пише Курс.

Міністр вважає, що Прикарпаття має стати пілотним регіоном у співпраці України з ЄС.

“Я дуже радий був сьогодні зустрітись зі студентами у Франківську і обговорити, як можна розвивати регіон. Чи потрібні мікрогранти, чи ще якась допомога. Побачив, що у кожного є як мінімум одна ідея – стосовно туризму, сільського господарства та інші. З’явилась ідея створити бізнес-платформу для залучення прямих інвестицій. Треба знайти якусь свою унікальність, щоби використати європейські проекти”, – зазначив Клімкін.

Павло Клімкін зазначив, що говорив з головою Європейського банку і той підтвердив, що ЄС готовий інвестувати в українські проекти.

На Прикарпатті міністр побачив “шалений потенціал для туризму”.

“Ідея бізнес-платформи, яку ми сьогодні започаткували, передбачає, що туди увійдуть бізнесмени, організації і активісти. Ми повинні використати свій потенціал. Тут я побачив шалений потенціал для туризму, – поділився Клімкін. – Вважаю, що нам зараз на заході України потрібно декілька таких проектів і вони мають бути спрямовані на реалізацію європейських ініціатив. Щоби показати, як отримати і з ефективністю для регіону використати ці гроші”.

Також міністр поділився враженнями від візиту у франківськіу школу №3 з польською і російською мовами навчання.

“Був сьогодні в школі №3, це стосується нового Закону про освіту. Ніхто нам не вказуватиме як писати нам наші закони. Ми єдина соборна країна, а хтось хоче створити собі мовні анклави”, – сказав міністр.

За його словами, кожен громадянин України має розмовляти українською, має знати свою мову. Що, втім, не виключає знання інших мов.

“Зайшов сьогодні до першокласників і вони чудово розмовляють українською і чудово польською. Це європейська модель, коли і свою мову знаєш добре і чужу також”, – додав Клімкін.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.