Політика Світ Фото

Ніч виборів: як майже сотня франківців слідкувала за президентськими виборами в США (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 9 листопада, в Urban Space 100 відбувся захід «Ніч виборів». З 5 ранку близько сотні франківців та гостей з інших міст спільно стежили за перебігом підрахунку голосів президентських виборів США.

14975775_896463670485183_942587384_o

Розпочали захід з виступу аналітика моніторинго-аналітичної групи «Cifra» Іванни Фединчук. Вона презентувала основні елементи виборчої системи США та процесу підрахунку голосів.

За словами експертки, окрім того, що системи голосування в Україні і США є абсолютно різними, відчутним фактором, котрий відрізняє виборчий процес у країнах, є організація і формування виборчих комісій.

«Якщо узагальнювати, то в США система роботи виборчих комісій є набагато краще організована. Якщо в Україні члени ДВК здебільшого жінки старшого віку, то в США – чоловіки. В Україні від членів ДВК відчувається хвилювання. Для американців це виконання громадського обов’язку»,- каже Іванна.

Про моніторинг виборів розповів у прямому включенні з США керівник аналітичної групи Назар Бойко.

14975923_896464117151805_507926364_o

За словами чоловіка, йому довелося працювати на виборчій дільниці, де головою ДВК була 80-річна жінка. Тому робота на дільниці була досить сумбурна. Також спостерігач зафіксував агітаційні матеріали у виборців.

Далі про особливості цьогорічних виборів та кандидатів розповіли волонтери Корпусу Миру, американці, котрі близько року проживають в Франківську.

А своїми спостереженнями та прогнозами поділилась журналістка «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе. Журналістка не приховує своє розчарування попередніми результатами, однак сподівається, що, не дивлячись на прізвище нового президента США, політика щодо України не зміниться.

Далі перейшли до дискусії. Євген Глібовицький, Павло Шеремета та Тарас Случик поділилися думками про вплив результатів виборів.

«Те, що відбувається тут є набагато важливішим за те, що відбувається там. На мою думку, там сіли батарейки. У нас інший заряд», – каже Глібовицький.

На його думку, українцям варто готуватися до змін та зменшення підтримки з боку США.

«Нас сильно потрясе, – каже експерт. – Відтепер ми сильні настільки, наскільки сильні ми самі».

Велику кількість голосів за Трампа Глібовицький пояснює високим рівнем безпеки: «Зміни, які відбулися, відбулися під безпековою парасолькою».

14970972_896463667151850_987693652_o

Не згоден з такою тезою Павло Шеремета.

«Я не думаю, що це голоси змін при безпеці, – каже економіст. – Брексіт і те, що спостерігаємо зараз, на мою думку, голоси страху. Страху втратити роботу, страху не знайти роботи, страху не бачити перспективи».

Франківський політолог Тарас Случик також каже про зменшення підтримки від США, та бачить в тому можливості для подальшого розвитку українського суспільства, а результати виборів, вважає, стануть хорошою перевіркою на стійкість політичних інституцій США.

Також експерт прогнозує нову хвилю популізму серед українських політиків.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.