НАТО розпочинає роботу з підготовки сержантського складу української армії. Предметні переговори з цього питання між представниками Альянсу і Міноборони України розпочнуться 15 грудня.
Про це власному кореспондентові Укрінформу в Польщі повідомив керівник групи радників від НАТО з питань реформування військової освіти в Україні, генерал у відставці Богуслав Пацек.
“З 15 грудня почнемо домовлятися у Києві про навчання західними експертами сержантського складу української армії. Це – найбільша освітня програма НАТО в Україні”, – сказав Пацек.
Він поінформував, що підготовка розпочнеться у Львові, де розташований навчальний центр Міноборони України, а згодом вона пошириться на інші міста.
На думку Пацека, ставку слід робити на військовий вишкіл.
“Якщо українська армія добре підготується, то цей рівень відчуватиметься вже через 5-10 років”, – констатував представник НАТО.
За його словами, країни Альянсу, зокрема США і Канада, охоче виділяють кошти на навчання українських військових.
“Для зміни стандартів у навчанні і підготовці української армії треба 3-5 років і сотні тисяч євро. Країни НАТО завжди охочіше виділяють кошти на навчання, ніж, скажімо, на закупівлю зброї”, – констатував польський генерал.
Він поінформував, що за два роки його роботи радником НАТО з питань військової освіти в Україні багато що змінилося на краще, але багато чого слід ще привести до стандартів Альянсу.
Пацек повідомив, що українські офіцери вже проходять перепідготовку на Заході. Зокрема, за його інформацією, у кожному з чотирьох військових навчальних закладів Польщі навчається від п’яти до десяти слухачів з України.
Comments are closed.