Політика

Народ пішов у наступ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня, коли примушували міліціонерів віддати зброю, палили СБУ та вандалили у прокуратурі, виглядало, що на тому все й зупиниться. Але ні. Люди втратили страх і пішли у наступ.

На коліна!

У вівторок, 25 лютого, франківські підприємці з продуктового ринку заручилися підтримкою революціонерів із Правого сектора та Народної самооборони і пішли забирати ринок у регіонала Ігоря Дутки. Слід пояснити, що цю територію він орендує у міської ради вже не перший рік, і мало хто дозволяв собі навіть подумати, щоб повернути майно в комунальну власність.

Люди прийшли з криками «Банду геть!». Вимагали показати документи з подвійною касою, дорікали поганим ставленням, вимагали Дутку визнати, що брав хабарі. Він визнав усе, чого хотіли. І навіть став на коліна, коли з усіх боків йому кричали «Ганьба!» …

Отже, підприємці розповідають про те, що кожен із них зобов’язаний був щорічно платити гроші власникам ринку. Кошти – неофіційні, які ніхто не оподатковує. У народі їх називають корупційним податком. Суми чималі: від 1500 доларів на рік і вище. Якщо ж вони відмовлялися, то їх просто виганяли.

Нагадаємо, недавно ми писали про корупційний податок на ринку «Траян». Тепер, як бачимо, до протестів доєднались і підприємці, які торгують на базарі від ТзОВ «Торговий сервіс».

Після таких зізнань Ігоря Дутку забрали в УБЕЗ. Люди ж пішли під мерію. Того дня в Івано-Франківську стрімко зібрався виконком. На розгляд винесли одне-єдине рішення, дослівно – «Про скасування рішення міської ради». А те скасоване рішення називалося «Про схвалення тексту договору оренди нежитлових приміщень торгового комплексу за адресою: Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 5». Тобто продуктового ринку. Рішення виконкому винесуть на сесію міськради, а вона вже винесе свій вердикт.

Як сказав на виконкомі міський голова Віктор Анушкевичус, відтепер на тому базарі керують люди, адже сьогодні вони вигнали звідти всю адміністрацію, а директора ТзОВ «Торговий сервіс» Ігоря Дутку взагалі забрали в міліцію. До речі, суд виніс рішення взяти його під варту на 15 діб.

Ринок тимчасово віддали самим підприємцям. На виконкомі вирішили, що люди мають самоорганізуватися – і прибирати, і охороняти самі. Товару там на сотні тисяч, тож підприємці мають бути зацікавлені, щоб був порядок.

А далі буде робоча група, яка детально вивчить питання і створить комунальне підприємство, що завідуватиме ринками. Попри те, що «Траян» є приватною власністю, його також хочуть повернути у комунальну власність. Якщо доведуть, що власник отримав ринок незаконно, кажуть підприємці, то це цілком реально. А довести вони планують, адже свідчити про хабарі зараз охочих багато.

У відставку!

По районах ситуація така ж. Навіть у сусідній Тисмениці, яка майже спала усі три місяці – за весь цей час відбулося тільки одне чи два віче. Але тепер, дякуючи Правому сектору, люди пішли в наступ.

Минулого тижня революціонери прийшли додому до міського голови Тисмениці Богдана Дарчина. Не застали. Аби пересвідчитися, що його справді нема, зазирали навіть у шафи. А все тому, кажуть, що він співпрацював із Партією регіонів і причетний до земельної корупції.

Дружину міського голови Оксану Мазурак-Дарчин це не на жарт налякало. Відтак у суботу, 22 лютого, після тої «революційної гостини» вона замість чоловіка сама написала заяву на його звільнення. Бо Дарчин, за словами жінки, перебуває у кардіореанімації. Заяву зареєстрували у понеділок, 24 лютого, але на сесії тільки вісім із 34 депутатів визнали її дійсною. Адже в законі йдеться про те, що треба писати власноруч.

Та громада Тисмениці вимагала звільнення міського голови. Тож депутати того ж понеділка зібралися вдруге і 18 голосами таки відставили мера з посади. Наступного дня до мерії принесли власноруч написану Дарчиним заяву. А його дружина свою заяву відкликала, вказавши, що вона була написана у стані афекту.

«Обшук був проведений брутально, – написала вона, – з оглядом усіх шаф, ліжок, господарських приміщень. Весь час психологічно тиснули на мене. Я хотіла вберегти свого чоловіка від нападників, тому написала заяву без його згоди».

Але люди розуміють, що спершу рішення сесії, а потім заява – не зовсім законно. Отже, вимагають знову скликати сесію. На ній планують розглянути відставку не лише міського голови, а і його заступника Олега Шкромиди. Переконують, що той – не кращий за свого керівника.

Головне – не схибити

Богдан Дарчин став уже другим прикарпатським міським головою, який написав заяву на звільнення. Приклад йому подав мер Городенки, який зробив це минулої суботи.

Під тиском майданівців у Верховині та Снятині заяви на звільнення написали голови райдержадміністрацій… Що це? Невже перші люстраційні кроки в Україні?

Якщо так, то тепер найголов­ніше – не посадити у теплі крісла таких самих.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.