Політика

Нафтогаз України розповсюдив неправдиву заяву – оператори обурені

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Прес-служба Нафтогазу України розповсюдила заяву, в якій операторів газорозподільного механізму звинуватили у зриві запуску добового балансування.

Причина такої заяви – некоректна інформація, надану ними для наповнення платформи оператора ГТС (Укртрансгазу). Однак, напередодні саме оператор ГТС звернувся до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з ініціативою перенести запуск добового балансування.

Натомість, оператори газорозподільного механізму заявляють, що не бачать підстав для зриву запуску і готові до роботи в режимі добового балансування.

Група компаній Регіональної газової компанії (РКГ) вперше в Україні розпочала щодобове балансування газорозподільних систем ще у травні 2018 року, тому заява Нафтогазу є перекручуванням фактів, кажуть у РКГ. Укртрансгаз має взяти на себе відповідальність за некоректну роботу програмного забезпечення і неспроможність закріпити за Нафтогазом частину споживачів на платформі власної розробки.

“Оцінка неготовності платформи оператора ГТС до роботи в режимі добового балансування говорить про те, що материнська компанія повністю контролює Укртрансгаз. В тому числі, в питаннях формування балансу газу, в якому Нафтогаз, як найбільший трейдер в Україні, має пряму зацікавленість, і ми вбачаємо в цьому прямий конфлікт інтересів”, – повідомляє прес-служба “Івано-Франківськгазу”.

Група компаній РГК з травня 2018 року першою в Україні перейшла на щодобове балансування газорозподільних систем. А наприкінці жовтня Європейське енергетичне співтовариство визнало, що анбандлінг операторів ГРМ в Україні повністю відповідає вимогам Третього енергопакету.

Нагадаємо, Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, що надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу. Клієнтами компанії є постачальники газу в 16 регіонах країни, а також 19 газорозподільних компаній, на обслуговуванні яких перебуває понад 200 тис км газопроводів і 8 млн побутових споживачів газу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.