Політика

На “слугу” Володимира Тимофійчука відкрито 19 виконавчих проваджень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Верховній Раді налічується 180 депутатів-боржників, сумарно вони мають 530 виконавчих проваджень.

У зв’язку з тимчасовою окупацією Криму парламент представлений не 450, а 423 нардепами. За допомогою Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) Мінюсту аналітики YouControl встановили, що станом на 3 лютого стосовно 180 депутатів було відкрито виконавчі провадження. Сумарно нардепи мають 530 виконавчих проваджень, повідомляє YouControl, інформує Репортер.

Найбільша кількість проваджень у депутата від фракції “Слуга народу” Ігоря Негулевського, котрий має 28 виконавчих проваджень. Володимир Тимофійчук із фракції “Слуга народу” має 19 проваджень, позафракційний депутат-мажоритарник з Донеччини Євген Яковенко – 16, Олексій Ковальов зі “Слуги народу” – 10, Ілля Кива з фракції ОПЗЖ – 9.

Читайте також: Коломойський заперечив зв’язок з “ПБС”

На одного депутата фракції в ОПЗЖ припадає в середньому 0,64 виконавчих проваджень, у “Європейській солідарності” – 0,85, у депутатських групах “За майбутнє” та “Довіра” – по одному провадженню на нардепа. Фракція “Голос” має проваджень більше, ніж нардепів у своєму складі, – 1,2 на депутата. У “Батьківщини” – 31 виконавче провадження на 25 членів фракції, у “Слуги народу” – 1,38, тобто майже 1,5 провадження на нардепа. Позафракційні депутати мають у середньому по 2,04 виконавчі провадження на кожного.

Найпоширенішою причиною виконавчих пповаджень є стягнення коштів за адміністративні правопорушення: штрафи за порушення правил дорожнього руху, аліменти, витрати виконавчого збору та провадження, конфіскація майна вилученого митними органами тощо.

За словами заступника керівника YouControl з правових питань Данила Глоби, інформація внесена до Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП), а також Єдиного реєстру боржників є відкритою і може бути врахована банком при прийнятті рішення з питань кредитування або роботодавцем при прийомі на роботу. Боржник (навіть якщо це народний депутат) не зможе продати будь-яку нерухомість, автотранспорт або корпоративні права, оскільки нотаріус або інший реєстратор відмовить йому у здійсненні реєстраційних дій. Його майно та банківські рахунки можуть бути арештованими, а сам боржник – обмежений у виїзді за кордон.

“Більше того, у випадку з народними депутатами та іншими національними публічними діячами це може дуже негативно відбитися на репутації. Крім прикрого факту боргу, журналісти або розслідувачі можуть виявити й інші “компроментуючі” обставини – наприклад, порушення правил дорожнього руху чи несплату аліментів, оскільки ця інформація є публічною: міститься в реєстрі та аналітичній системі для перевірки контрагентів YouControl. До прикладу, в модулі “Перевірка фізосіб” можна перевірити запитувану особу на наявність ризиків, пов’язаних з заборгованістю, судовими рішеннями, санкціями, власністю, недійсними документами, приналежністю до РЕРs, зниклих осіб, розшуку, корупціонерів, люстрованих тощо”, – зазначає Данило Глоба.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.