Політика

На рахунку Івано-Франківської міської ТВК немає коштів (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
ТВК затвердила п’ять кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська.

Балотуватимуться на цю посаду Олександр Богачов, Руслан Марцінків, Наталія Сербин, Василь Стефанишин та Петро Шкутяк. Також ТВК затвердила кандидатів у депутати міської ради від дев’яти партій, пише Репортер з посиланням на Суспільне.

Сьогодні територіальна виборча комісія працює над документами, які для реєстрації подали кандидати в депутати Івано-Франківської міської ради. Члени ТВК повинні передивитися, чи є всі необхідні документи та чи відповідають вони вимогам виборчого законодавства.

Наразі виборча комісія затвердила дев’ять партій, документи ще чотирьох розглядають, розповідає секретар міської ТВК Тетяна Кучернюк-Сеньків.

В попередні вибори чітко говорилося, що людина в бюлетені має робити одну позначку. Цей бюлетень має нововведення, тому що тут людина буде робити три позначки. Перша – за політичну силу. Друга – виборець має прописати два числа – нуль і, наприклад, три. Тобто, номер того кандидата, представника політичної сили, до якого вона прихильна, – каже секретар ТВК.

Тетяна Кучернюк-Сеньків розповідає, що зразок бюлетеня комісія повинна затвердити сьомого жовтня. Тоді почнуть шукати друкарню, яка їх виготовлятиме. За її словами, для цього передбачено обмежений бюджет.

І загалом, найбільшою проблемою ТВК вона називає фінансування. Зараз через відсутність грошей на рахунку комісії не можуть виготовити печатку та вивіски для дільничних комісій.

На рахунку територіальної комісії немає жодної копійки. А це є кошти бюджетні, і більшість закупівель не проводяться відкритим платежем, а через систему ProZorro. І ми зараз маємо час цей процес запустити. Однак не можемо, тому що на рахунку немає коштів, – пояснює Тетяна Кучернюк-Сеньків.

Немає грошей і для виплати зарплат працівникам ТВК. Хоча члени комісії працюють два місяці, ніхто досі зарплату не отримав. І за серпень її не нараховуватимуть, каже голова Івано-Франківської міської ТВК ТВК Андрій Петрик:

Першим днем нарахування заробітної плати в нас буде 5 вересня. Хоча ЦВК нас створила 10 серпня, 12 було перше засідання. І від цього часу всі працювали, оскільки ми не можемо порушувати певні строки – строки звернення із заявою. Зрозуміло, що хтось повинен був бути в цій комісії і приймати документи.

Грошей поки немає і для того, щоб закупити термометри для 125 дільниць, маски та дезінфектори для близько двох тисяч членів дільничних комісій.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.