Політика

МЗС анулювало диппаспорти 225 нардепам, зокрема обранцям з Прикарпаття

Google+PinterestLinkedInTumblr

Міністерство закордонних справ анулювало дипломатичні паспорти 225 нардепам, які не здали їх після офіційних відряджень.

За словами джерел УП, президент Володимир Зеленський злиться, що депутати без діла катаються за кордон у час війни, пише Репортер.

Серед нардепів, яким анулювали диппаспорти, представники різних фракцій і груп. Є серед них і обранці з Прикарпаття: Олена Вінтоняк, Оксана Савчук, Андрій Іванчук, Роман Мулик, Едуард Прощук.

За останні місяці МЗС України кілька разів зверталося до народних депутатів з проханням повернути паспорти і взаємодіяло з Верховною Радою для організації цього процесу. Останній раз ми просили здати паспорти впродовж липня. Всі наші заклики були проігноровані, – повідомили в МЗС. – Відповідно, керуючись законодавством України, МЗС України визнало недійсними 225 дипломатичних паспортів народних депутатів, які не були своєчасно повернуті до МЗС на зберігання.

Як пояснили в МЗС, дипломатичні паспорти видаються народним депутатам виключно для здійснення офіційних відряджень. Відповідно до положення про дипломатичний паспорт, затвердженого указом президента, після повернення із відрядження в десятиденний термін дипломатичні паспорти мають бути повернені до МЗС на зберігання. Також за жодних обставин вони не можуть використовуватися для приватних поїздок.

Міністерство невідкладно видасть дипломатичні паспорти депутатам, які відбуватимуть в офіційні відрядження від Верховної Ради України, – запевнили у відомстві.

Натомість, прикарпатський нардеп Ігор Фріс вважає такі дії МЗС «хайпом і повним невизнанням закону».

До речі, я теж його [диппаспорт] маю. І мені не анулювали. Чому? Не знаю. Колись зробив і не користуюся. Але коли МЗС звернулося, щоб я його повернув, надав їм відповідь, чому я вважаю це протиправним і таким, що порушує норму закону про статус НДУ. До речі, хайп вдався. Усі знову згадують про поганців-депутатів. Що і варто було довести. Закон про диппаспорт, який має бути в депутата і бути саме в нього на руках, а не в скринці МЗС, я зареєстрував ще в травні. Пора діставати з під скатертини і втерти носа нарешті тим «дипломатам», – прокоментував ситуацію Ігор Фріс.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.