Політика

“Ми не будемо жити, як раніше”. Павло Клімкін подискутував з франківцями про життя України після війни

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 У четвер, 7 грудня, у Католицькому ліцеї імені Василія Великого відбулася дискусійна платформа на тему, чи можливий світ без росії. На дискусію завітав колишній глава МЗС України Павло Клімкін, пише Репортер.

"Ми не будемо жити, як раніше". Павло Клімкін подискутував з франківцями про життя України після війни

На подію зібралося кілька десятків франківців. Захід організували у рамках 20 Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA. За словами організаторів, такі дискусії потрібні, бо зараз усіх цікавить, як будувати життя в Україні за постійної загрози.

Важливо організовувати такі платформи, аби шукати спільне рішення, як нам виживати поряд з російською федерацією, – каже співорганізаторка події Євгенія Бардяк. – Всі уже розуміють, що перемога не буде швидкою. Нам треба формувати нашу державність і продовжувати мирне життя в умовах постійної загрози. Ізраїль живе в такому стані не один рік, до цього треба звикати і нам. У нас мають бути алгоритми дій у кризових ситуаціях воєнного характеру.

Павло Клімкін подискутував з франківцями про життя України після війни

За словами Павла Клімкіна, українцям треба готуватися до постійної боротьби за своє майбутнє, зокрема в Євросоюзі.

У мене немає загальноприйнятного рецепту. Головне – розуміти, що у нас завжди є перспектива. Крім того, що ми інтегруємось в ЄС, ми маємо зберегти себе, – каже Клімкін. – Ми не повернемось до тієї України, яка була до війни. Ми не будемо жити як раніше, завжди маємо бути згуртовані й зорганізовані. Маємо вкладатися в нашу безпеку, зброю. Щоб увійти в ЄС, потрібні потужні інституції. А суспільство повинне розуміти, що легко не буде, ми завжди будемо працювати більше, ніж усі, – але й отримувати більше, ніж всі.

За словами ексглави МЗС, зараз Україна отримала унікальний шанс – стати частиною європейського суспільства. Тож потрібно багато працювати, щоб не втратити цей шанс.

А щодо співжиття поруч з агресором, до цього треба готуватися на роки. Бо шанс, що росіяни перестануть ненавидіти українців навіть у разі зміни влади, невеликий.

Якщо Камчатка чи Якутія відійде завтра до Китаю, ви думаєте, ця росія стане менш небезпечною для України? Ні, – каже Павло Клімкін. – Ми повинні налаштуватися, що ми держава-фронтир. Багато людей надіються, що, після вступу в ЄС і НАТО, можна буде більше не боротись. Так, нас будуть захищати, але це не значить, що поки існує росія, ми зможемо розслабитись.

Заходи цьогорічного фестивалю Docudays триватимуть до 23 грудня у різних районах Прикарпаття. Зокрема, глядачам планують показати 11 документальних фільмів.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.