Політика

МОЗ скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 13 березня, набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Ми переходимо на нову філософію збору статистики: має заповнюватись тільки потрібна інформація, в зручному форматі та місці, йдеться у дописі на сторінці Уляни Супрун у мережі Facebook.

Сьогодні набрав чинності наказ МОЗ № 157, який скасовує необхідність заповнення цілої низки морально застарілих форм:

– Скасовуються останні талони в медичних закладах – талон амбулаторного пацієнта (025-6/о), талон на прийом до лікаря (025-4/о) та талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів(025-2/о).

– Скасовується контрольна карта диспансерного нагляду № 030/о.

“Диспансеризація” — регулярний огляд здорових людей — не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров’я. Крім того, майже всюди “диспансеризація” в Україні проводиться на папері. По суті лікарі заповнювали стоси форм, які взагалі не мали ніякого сенсу. Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року. Ця модель є традиційною для цивілізованих країн світу.

– Скасовується Книга запису викликів лікарів додому (№ 031/о)

Лікар не буде зобов’язаним звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що повідомили реєстратуру. Усе звітування зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень до лікаря дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома.

– Скасовується форма № 025-3/о «Медична карта студента».
У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка.

– Скасовується медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок.
Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого лікаря, та отримати стандартну довідку.

– Припинив існувати “Журнал реєстрації амбулаторних хворих”.
Форма 074/о стає “Журналом реєстрації амбулаторних пацієнтів”. Адже у людини може бути безліч причин для звернення до лікаря, окрім безпосередньо хвороби.

В новому журналі реєструються звернення всіх пацієнтів в амбулаторії та вдома. Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу та дії лікаря за кодами ІСРС-2.

З розгортанням електронної системи охорони здоров’я всі записи в журналі формуватимуться автоматично з записів амбулаторної карти.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.