Політика

Міністр енергетики просить ООН і МАГАТЕ приїхати на ЗАЕС з місією

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міністр енергетики України Герман Галущенко закликає міжнародні організації організувати спільну місію на ЗАЕС. Про це Галущенко написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Репортер.

ЗАЕС новини Прикарпаття

Російські окупаційні війська обстрілами території навколо ЗАЕС спровокували зміни в стабільності роботи станції. Вперше в історії станція була повністю відключена від мережі, – пише Герман Галущенко. – Неймовірний професіоналізм українських енергетиків вкотре убезпечив світ від можливих катастрофічних наслідків – станція вже має живлення для власних потреб. Зауважень до роботи автоматики і систем безпеки наразі немає. Але! Станція окупована вже майже півроку. Наявність на ЗАЕС та біля неї російських військових, подальші дії яких не можна передбачити – це постійний тригер можливої ядерної катастрофи.

Читайте: Росіяни зменшили кількість носіїв “Калібрів” у Чорному морі

Міністр звертається до світової спільноти. За його словами, спільна місія МАГАТЕ та ООН на станцію повинна мати мандат для дослідження не тільки норм забезпечення ядерної безпеки, але й зовнішніх безпекових компонентів. У  першу чергу тих, що стосуються зброї та її застосування росіянами на території станції та біля неї.

Термінова деокупація та демілітаризація ЗАЕС – єдиний шлях, аби Європа могла спокійно спати і не боятись ядерних хмар у своєму небі, – наголошує Герман Галущенко.

Читайте: Ворог намагався наступати на Бахмутському напрямку – зведення Генштабу ЗСУ

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні