Політика

Мер отримав двійку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня позачергова сесія Івано-Франківської міської ради знову дискутувала про банкрутство жеків. Депутати вперлися: мовляв, нема чого просто так пускати ЖЕО під ніж, не маючи чіткого бачення – куди далі рухатиметься комуналка. Врешті-решт прийняли за основу програму реформування міської комунальної галузі, а жеки позбавили особливого статусу. Тепер ЖЕО опинилися на порозі банкрутства – не тільки фактичного, але й юридичного.

Франківські комунальники писали програму реформування житлово-комунального господарства протягом трьох тижнів. І запізнились із представленням на дев’ять днів. Розробляли її працівники міського УЖКГ під керівництвом начальника управління Василя Білика. Потім її правив заступник мера з ЖКГ Микола Саєвич. Далі управління вносило зміни, Саєвич правив знову. Це відбувалося кілька днів поспіль. Потім документ обговорювали на «прогонці» виконкому й самому виконкомі, на «комунальній» комісії та депутатському клубі.

Комісію відвідав і міський голова Віктор Анушкевичус. Як для депутатів, які профільно займаються комуналкою, він наговорив забагато загальних речей. Наприклад, що реформи треба було провести ще з початку незалежності України. Що через популізм довго не піднімалися тарифи і це прискорило банкрутство жеків. Що в обслуговуванні житла функцію замовника та виконавця треба розділити. І місто обіцяє всіляко допомагати тим, хто створює ОСББ… «Розмови та семінари я слухати не хочу, – сказав тоді мерові Ярос­лав Бачкур. – Я за 4,5 роки вже їх наслухався. Хочу обговорити програму».

Запитань було достатньо. Найболючішими, на які Василь Білик і Микола Саєвич не змогли відповісти, виявилися фінансові. Так, Сергію Борзову вистачило навести кілька прикладів, аби довести, що програма неготова. «Як можна писати цифри, яких не закладали в бюджет на 2011 рік?» – питав він. Комунальники та Анушкевичус виправдовувалися, мовляв, програма – це тільки напрямок, стратегія. Решта корегуватиметься. Як аргумент Анушкевичус зацитував свого першого зама Зіновія Фітеля: «Написати програму з реформування ЖКГ без помилок – це заслужити Нобелівську премію».

А от на депутатському клубі мера, на жаль, не було. Бракувало його риторики. І тут він знайшов би «вдячну» аудиторію. Натомість, практично дві години «відстрілювався» заступник міського голови Микола Саєвич. Багато питали «свободівці». Навіть якщо хтось прослухав відповідь, не соромилися перепитувати і примушували Саєвича повторюватись…

Власне, сесія взялася за фран­ківській план реформ у комуналці минулого четверга. Знову доповідав Микола Саєвич, але цього разу його не мучили. А от міському голові таки дісталось. Були і запитання, і нарікання, і оцінки. Депутати «Свободи», «Фронту змін» та «Батьківщини» раз у раз звинувачували Віктора Анушкевичуса в усіх бідах комунальної галузі. В якийсь момент його стало шкода.

«Тільки вдумайтеся, – наприклад, обурювався Руслан Марцінків, – КП «Івано-Франківськліфт» має найвищу зарплату в галузі, а зарплатний фонд підприємства складає 103% від доходів».

Роман Онуфріїв вдався до аналітики усієї комуналки. Сказав, що проблеми – в управлінні, бо кожен п’ятий працівник комуналки – управлінець. «Дефіцит вакансій становить 36%, – сказав Онуфріїв, – тобто є кому керувати, а нема кому працювати».

А Володимир Стасюк згадав передвиборчу програму Анушкевичуса у 2006 році, сказавши, що не виконаний жоден її пункт…

Ігор Прокопів назвав програму сирою, сказав, що вона має більше запитань, ніж відповідей. І що ніхто й досі не знає, як відбуватимуться реформи – за рахунок скорочення апарату, підняття тарифів чи економії на зарплаті. «Але програма потрібна», – підсумував Прокопів.

Врешті депутати прийняли програму з поправками за основу. Усі уточнення щодо того, як саме реформують ЖЕО, чи хто тепер в місті має займатися вивозом сміття – із документа забрали в останню секунду. Вилучили й додатки, що стосувалися фінансування. Депутатам не сподобалося те, що спершу розраховували на 1 млрд. 160 млн. грн., потім – на 413 млн. грн. Як рахували – невідомо. Отже, програму ще доопрацьовуватимуть.

Крім цього, вирішили передати нерухоме майно, яке перебуває на балансі жеків та «Івано-Франківськліфт», на баланс КП «Єдиний розрахунковий центр». Також проголосували за те, щоб провести інвентаризацію нерухомості, яка є на балансі цих підприємств.

Роботу міського голови у сфері ЖКГ за 2006-2010 роки депутати визнали незадовільною. На одній із наступних сесій Віктору Анушкевичусу доведеться доповідати про зроблене.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.