Політика

Мер обурився самобудом і судами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок на оперативній нараді перший заступник начальника міського управління архітектори та містобудування Світлана Лосюк доповідала про стан перевірки об’єктів будівництва та перебудов. Точніше про те, як архітектори виявляли факти самовільного будівництва.

Отже, на початку року спеціальна комісія перевірила приблизно 30% міста та виявила 290 фактів самобуду. Індивідуальних житлових будинків – 51, прибудов, добудов та надбудов до житлових будинків – 85, господарських будівель та літніх кухонь – 13, гаражів біля індивідуальних житлових будинків – 22, прибудов балконів до багатоквартирних будинків – 14, металевих гаражів – 110.

«За виявленими фактами, – каже Світлана Лосюк, – направлено листи-приписи про надання самовільними забудовниками відповідних пояснень чи представлення дозвільних документів, які, можливо, були надані їм до кінця 1997 року. Адже комп’ютерна база архітекторів охоплює дозволи, видані з початку 1998 року». Інформація до цього періоду не збережена. Далі архітектура готуватиме рішення на виконком про їх демонтаж або узаконення.

А от щодо самовільно встановлених гаражів, то там усе складніше. Бо згідно з положенням про порядок звільнення земельних ділянок, підготовка рішення про демонтаж самовільно встановлених гаражів здійснюється на підставі приписів, протоколів або постанов облдержземінспекції. З’ясувалося, що там інформація відсутня. Бо ці документи схвалені держінспекцією з контролю за використанням земель – структурою, яку вже ліквідували. Відтак, управління держкомзему має зробити позапланову перевірку і до кінця першого кварталу підготувати папери. Далі – архітектура таки готуватиме рішення про демонтаж.

Крім того, муніципальна інспекція з благоустрою виявила 64 незаконно встановлені малі архітектурні форми (МАФ). Але згодом з’ясувалося, що 14 МАФів мають дозволи виконкому, власники п’ятьох – витяги про реєстрації прав на нерухоме майно. Ще один узаконюється. А от 30, за словами Світлани Лосюк, підлягають демонтажу. Десять власники вже забрали самі.

Міський голова Віктор Анушкевичус сказав, що в місті не демократія, а анархія, мовляв, кожен робить, що хоче. «Хоче – встановив кіоск, гараж, хоче – по судах з нами тягається – зауважив мер. – А суди в нас взагалі унікальні. Фантастика просто».

Далі він навів недавній приклад. Юридичний відділ міськвиконкому звернувся до суду щодо приведення одної земельної ділянки до належного стану та знесення самочинної забудови. А суддя відмовив у позові. Мовляв, немає жодних відхилень від проекту. «Фантастика! – обурився Анушкевичус. – Людина жодного рішення не має, і ніякого проекту».

Наприкінці мер додав: «Треба наводити порядок».

І правда, давно пора – ще з 2006 року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.