Політика

Мені ніяка влада не заборонить торгувати вночі, – підприємці у Франківську погрожують майданом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 23 серпня, у Франківську розпочали обговорення заборони продажу алкоголю в нічний час. На зустріч у зал засідань прийшло зо два десятки місцевих підприємців.

Нагадаємо, нещодавно виконком затвердив проект рішення міської ради про заборону продажу алкогольних і слабоалкогольних напоїв, а також пива у торгових точках. Заборонити продаж алкоголю планують з 22:00 до 08:00. Заборона не поширюватиметься на кафе та ресторани.

Начальниця відділу закупівель та цінової політики Тетяна Штогрин розповіла, що  23 березня прийнято закон України, який надає міським радам повноваження встановлювати обмеження на продаж пива та алкогольних напоїв. 

Представник організації роботодавців Сергій Чирва каже, що такі дії перешкоджають діяльності підприємців.

«Якщо ви це зробите, торгівля алкоголем піде у підворотні і до таксистів, – каже Чирва. – У магазинах реально проконтролювати, що і коли продають. А коли це піде в тінь, ви готові відповідати за отруєння?».

Читайте: Ірена Карпа про головне в житті, улюблений алкоголь та книги, які читати не варто

Підприємець з магазину «Золота рибка» поруч з вокзалом Микола Максимів каже, що торгівля вночі – важка праця, але підприємці змушені так працювати.

«Ми виживаємо лише за рахунок нічної торгівлі, – каже Максимів. – Вдень люди звикли купувати в супермакетах, тому нас виручає лише торгівля вночі. У мене 17 чоловік обслуговує мій магазин. Мені доведеться звільнити 8 чоловік. А в місті є понад 80 точок, які торгують вночі. Їм доведеться скоротити майже 400 працівників. Ми як піднімемося, мало вам не буде. Ми не будемо мовчати. Мені ніяка влада не заборонить торгувати вночі – торгували і будемо торгувати. Ми приведемо і 500, і тисячу людей. Будете мати майдан».

Максимів також говорить про втрату разом із цим податків від малих підприємців. Нагадав владі про фальсифікат, незаконні гральні автомати і навіть забудову озера.

«У нас всі підприємці платять податки, в тому числі й великі сцпермаркети- ПДФО, акцизний податок і податок на прибуток. Тому не вводіть людей в оману», – пояснює заступник міського голови Богдан Білик.

Читайте: Степан Мартинюк став людиною тижня за версією “Репортера” – за антиалкогольну бізнес-ідею

Підприємець Любомир Лесів каже, що продуктовий магазин продає не лише алкоголь:

«Якщо алкоголь забрати, не вигідно буде вночі тримати продавця. Крім того, у магазині люди купують алкоголь у закритій пляшці і йдуть з ним додому. А в кафе вип’ють і йдуть потім на вулиці».

Цей закон не забороняє торгівлю алкоголем вночі, а лише рекомендує міським радам таке рішення на розгляд, додає підприємець Руслан Мацюк. Каже, хоче побачити економічне обґрунтування, аби зрозуміти логіку такої заборони.

Читайте: Вилили більше 700 л алкоголю – франківська “Муніципальна варта” розповіла, що корисного зробила для міста за півроку

Підприємці вимагають, аби представники виконкому назвали конкретне прізвище, хто ініціював таке рішення.

«Члени виконкому одноголосно підписали проект рішення, – говорить Богдан Білик. – Ми вас запросили, шоб обговорити це питання, але аргументи повинні бути вагомими. Дайте розрахунки, скільки ви втрачаєте за ніч. Може відкладемо рішення чи поствимо інше обмеження. Я можу сказати інше – вночі 60% алкоголю продають фальсифікату».

Білик каже, що на прохання підприємців може допомогти їм підрахувати, скільки акцизу втратить місто. Але, аби вплинути на прийняття цього рішення, йому потрібні аргументи, з якими звертатися до депутатів.

«Ви ще маєте час до сесії у вересні, принесіть обґрунтування, шоб було з чим виступити ще раз на виконкомі і на сесії», – говорить Білик.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.