У пʼятницю, 15 грудня, завершився саміт Європейської ради. На ньому розглядали два питання, які стосуються України: відкриття перемовин про членство та виділення фінансової допомоги у 50 млрд євро на 2024-2027 роки, передає кореспондентка Репортера з Брюсселя.
Як уже писав Репортер, лідерам держав-членів ЄС вдалося схвалити перемовини про членство України. Втім, щодо виділення значної фінансової допомоги рішення не прийняли.
Про це повідомили у пʼятницю, 15 грудня, на пресконференції по закінченні саміту. Досягти згоди не вдалося через позицію Угорщини.
Учора 26 країн-членів погодилися схвалити цю пропозицію. Все ж потрібна згода усіх 27-ми, тож рішення не прийняли, – каже президент Євроради Шарль Мішель. – Але те, що 26 країн згодні у тому, що потрібно виділити 50 млрд євро для фінансування України, – це важливий меседж нашої підтримки.
Читайте також: Європейська рада прийняла рішення щодо переговорів про вступ України до ЄС
Як зазначив Шарль Мішель, це рішення не тільки відкриває можливості, а й розпочинає довгий шлях – і з боку України, і з боку ЄС.
Я вражена швидкістю і глибиною реформ, які приймають в Україні, – говорить голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. – Особливо враховуючи, що це відбувається під час війни. Ми усвідомлюємо, що зараз час обирати сторону, більше немає сірих зон. І я рада бачити, що інші країни це розуміють і підтримують Україну на цьому шляху.
Тепер Рада збереться на додаткове засідання.
Його запланували у січні. Мета – досягти згоди щодо виділення Україні цих коштів.
Вчорашнє рішення засвідчило, що ЄС діє згідно з обіцянками. Цей крок є важливим внеском у загальну демократію, – каже голова Єврокомісії. – На жаль, Угорщина показала, що не готова підтримати ще одне важливе рішення, тож ми змушені зустрітися ще раз на початку наступного року. Час до наступної комісії ми використаємо на підготовку, щоб зрештою досягти згоди.
Крім України, рішення про відкриття перемовин прийняли і щодо Молдови. Також Європейська рада вирішила надати статус кандидата Грузії. Крім того, лідери членів ЄС говорили про проблеми міграції та бюджет на 2024 рік, а також про ситуацію на Близькому Сході.
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.