Політика Світ

Країни-члени ЄС вирішили, коли запрацює український безвіз

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Безвізовий режим для України та Грузії набудуть чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення “безвізу”, узгодження якого зараз завершується.

124272

Таке рішення ухвалив комітет постійних представників кран-членів ЄС. Його оприлюднили в четвер, 18 листопада, на сайті Ради Євросоюзу, пише УП.

“17 листопада Комітет постійних представників (Coreper) узгодив, від імені Ради ЄС, позицію для переговорів щодо лібералізації візового режиму для України. Він підтвердив пропозицію Комісії надати для безвізового в’їзду для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС, на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду”, – йдеться в повідомленні.

“Рада вважає, що набуття чинності лібералізації візового режиму для України відбудеться одночасно із набуттям чинності нового механізму призупинення (безвізового режиму)”, – вирішив Coreper.

Таким чином, Україна отримає безвізовий режим одночасно з Грузією, щодо якої таке рішення вже схвалили раніше.

Призупинення безвізового режиму буде можливе в разі, якщо міграція з окремих країн різко зросте і залишатиметься аномально високою протягом значного періоду (очікується, що йтиметься про 3 місяці).

“Надавши зелене світло (цьому рішенню), Рада ЄС продемонструвала свою прихильність безвізовому режиму для громадян України, беручи до уваги, що всі вимоги (Плану дій візової лібералізації) були виконані. Справжні реформи слід заохочувати”, – заявив представник словацького головування в ЄС Петр Яворчик.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.