Голова бурової компанії “Надра” Богдан Шоп’як запропонував збільшити дебіти свердловин на Івано-Франківщині, виділити хоча б одне родовище для застосування нових методів – знаходити аномалії газових покладів, досліджувати їхню глибину, пластові тиски тощо.
Про це йшлося на круглому столі керівництва області із науковцями Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, де обговорювали проблеми енергетичної безпеки області та енергоефективності.
Доповідь Шоп’яка обурила завідувача кафедри польової нафтогазової геофізики Олександра Петровського.
“У країні йде війна, маємо шалені проблеми в області, а ми тут рекламуємо невідомі технології, які не мають наукового обґрунтування, взагалі немає результатів їх використання в Україні”, – прокоментував виступ очільника “Надри” завідувач кафедри польової нафтогазової геофізики.
Петровський висловив власну позицію стосовно того, що Україна призупинила співпрацю з видобутку сланцевого газу із Chevron – інтегрованою енергетичною компанією США, однією із найбільших корпорацій у світі.
“Ми мали інвестора, який хотів вкласти великі гроші у георозвідку, – сказав завідувач кафедри польової нафтогазової геофізики про “Шеврон”. – Компанія вже почала готуватись до буріння, а наш уряд через якісь власні причини вирішив усе призупинити. Чому про це ніхто не говорить? Виходить, нам з вами інвестиції у країну непотрібні. А ми надіємось тільки на кредит…”
“Фірма “Шеврон” багато чого нам обіцяла, але все пропало, – сказав проректор з наукової роботи і міжнародної діяльності університету нафти і газу Олег Карпаш. – 350 млрд доларів прямих інвестицій… Ми їх втратили. Завдяки видобутку сланцевого газу вартість бензину у Сполучених Штатах, наприклад, 65-85 центів”.
У грудні минулого року стало відомо, що американська компанія Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проекту по освоєнню Олеської площі, відправивши уряду України офіційний лист-повідомлення. При цьому у самій компанії офіційно не пояснили причини можливого виходу з проекту.
Компанія “Шеврон Україна Б.В.” і ТОВ “Надра Олеська” 5 листопада 2013 підписали УРП з видобутку вуглеводнів на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська обл.). Планувалося, що Shell і Сhevron будуть видобувати газ в Україні не самі, а з українськими партнерами – спільними підприємствами, створеними за участю НАК “Надра України” (частка 90%) і маловідомою компанією “СПК-Геосервіс” (10%). Ці СП (“Надра Юзівська” і “Надра Олеська”) була стороною угод про розподіл продукції (УРП) з Shell і Сhevron по Юзівській і Олеській площах.
До слова, цього місяця стало відомо, що “Шеврон” відмовився видобувати сланцевий газ у Польщі та Румунії.
Comments are closed.