Політика

Комісія ООН заявила, що поки не знайшла «достатніх доказів» геноциду в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні поки що не дійшла висновку, що країна-агресор росія вчиняє в Україні злочин геноциду, пише NV. Про це заявив голова комісії Ерік Мьосе під час пресконференції 4 вересня.

Комісія ООН заявила, що поки не знайшла «достатніх доказів» геноциду в Україні
Місце масового поховання у звільненому Ізюмі

На нинішньому етапі ми досі не дійшли висновку про те, що в Україні відбувається геноцид… Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння і звинувачення щодо цього злочину. Ми розслідуємо це крок за кроком. Наразі в нас немає достатніх доказів щодо відповідності (російських злочинів) правовим вимогам Конвенції про геноцид, — сказав він і наголосив, що розслідування триватимуть.

Читайте: Голоси війни. Вікторія Юдковська – про життя під обстрілами та евакуацію в Івано-Франківськ

Водночас Мьосе зазначив, що комісія зафіксувала велику кількість порушень з боку російських військ. Зокрема – умисних убивств, незаконних затримань, катувань, зґвалтувань та інших форм сексуального насильства, депортації дітей. Багато цих порушень кваліфікуються як воєнні злочини. А деякі з них, якщо це підтвердять подальші докази, можуть вважатися злочинами проти людяності. Зокрема – катування та атаки на цивільну інфраструктуру.

Голова комісії додав, що деякі заяви в російських ЗМІ можуть розцінюватися як підбурювання до геноциду.

Але остаточний висновок поки що не зроблено.

У жовтні комісія представить звіти про свою роботу Генасамблеї ООН, у березні 2024 року — Раді ООН з прав людини.

У березні комісія опублікувала доповідь, в якій підтвердила, що російські атаки на цивільних в Україні, систематичні тортури, зґвалтування і вбивства на захоплених територіях прирівнюються до воєнних злочинів і, можливо, злочинів проти людяності.

Читайте: Вони загинули за Україну. Старша сержантка Альона Кушнір 

Парламентська асамблея НАТО 22 травня визнала злочини країни-агресора росії проти України геноцидом.

Парламентська асамблея Ради Європи своєю резолюцією від 27 квітня визнала геноцидом примусове переміщення українських дітей в росію.

Верховна Рада 14 квітня 2022 року визнала дії росії в Україні геноцидом українського народу і закликала світову спільноту зробити те саме.

Геноцидом російські злочини вже офіційно визнали сенат Чехії, сенат Канади, парламент Естонії, сейм Латвії та деякі інші країни.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.