Політика

Іспит на виживання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще взимку Івано-Франківські міська рада проголосувала за те, щоб мер переуклав контракти із керівниками всіх комунальних підприємств. Аби лишитись на посаді, кожному з них треба було пройти через департамент ЖКГ і депутатські комісії – комунальну та бюджетну.

На першому ж кордоні

Кілька начальників не подолали вже першу інстанцію – департамент ЖКГ. За словами його начальника Миколи Саєвича, він не подавав кандидатури Сергія Ткачука (ЖЕО №3), Мирослава Федорина («Івано-Франківськліфт») і Тараса Лаврука (УВШБМ, управління по випуску шляхово-будівельних матеріалів або просто асфальтний завод). «Не справляються з роботою», – пояснив Саєвич.

Нагадаємо, є рішення сесії, яке рекомендує міському голові звільнити Мирослава Федорина. Проте, Віктор Анушкевичус досі цього не зробив. Зрештою, і сам Федорин не поспішає писати заяву. Що стосується контракту з керівником УВШБМ, то він у нього закінчується, а саме управління ліквідовують. «Підприємство не запустило роботу цього року, – сказав Микола Саєвич. – Я вважаю, що вина у цьому керівника, який ще й наростив борги».

А начальник ЖЕО №3 Сергій Ткачук зараз у відпустці. Як говорить Саєвич, він не подавав свої плани на роботу, тому його подальша доля ще буде вирішуватися.

Крім того, дві посади начальників жеків зараз вільні, там саме шукають нових керівників. Начальника ЖЕО №7 Михайла Рибака нещодавно звільнили. ЖЕО №6 теж без керівника – його начальник Микола Бурачок помер, а головного інженера Василя Жугаєвича засудили до умовного терміну за отримання хабара.

Чий гарбуз?

Решта керівників пішли на комісії. Декого тут «підкосили». Найнесподіванішим стало те, що не пройшла погодження начальник ЖЕО №2 Олександра Петрик. Бо, по-перше, вона наближена до мера, а по-друге, на фоні інших непогано працює. Причиною стало те, що Петрик – єдиний керівник жеку, на якого мешканці поскаржилися в комісію з питань законності та правопорядку. Як каже голова цієї комісії Михайло Сеньків, до начальника є два серйозні питання. Перше – мешканці гуртожитку по вул. Військових ветеранів, 10 А поскаржилися, що в гуртожитку проживають сторонні особи. Хоча людей, які стоять на черзі, більше ніж достатньо. По-друге, жильці гуртожитку запевняють, що їм завищують квартплату, а до слів додають квитанції. Тож зараз комісія вивчає скарги, рішення буде потім.

Не уклали договір і з Богданом Тимоч­ком, начальником КП «Полігон ТПВ». Претензії: збитковість підприємства, проблеми з під’їзними шляхами до сміттєзвалища, відведенням фільтрату, відсутність ваги тощо.

Не пройшов погодження депутатських комісій керівник «Спецкомбінату» Степан Савчук. Причина – доведення підприємства до банкрутства.

Директору «Сервіс-Авто» Ярославу Квасу теж не пощастило. «За шість місяців підприємство виконало 25% плану, – каже голова бюджетної комісії Роман Онуфріїв. – Це серйозний сигнал про те, що керівник не на своєму місці і неналежним чином ставиться до обов’язків перед бюджетом. По цьому керівникові треба приймати управлінське рішення».

Комунальну комісію не пройшов керівник «Дирекції замовників» Богдан Абрамович. Ситуація там непроста, каже Онуфріїв, і такою залишиться, поки тамошній житловий фонд не отримає дотацій на модернізацію електромереж.

Є питання і до керівника МРІЦ (міський рекламно-інформаційний центр) Зоряни Підхомної. Правда, на комісії вона ще не була. «Сплата до бюджету за шість місяців становить 37%, – говорить Онуфріїв. – Підприємство не робить того, для чого призначене, а призначене воно, щоб збирати кошти».

Ринок відсіє зайвих

Повне погодження наразі пройшли десять керівників. Це начальники жеків: Мирослав Курчій (№ 1), Валентина Семенюк (№ 8), Любов Андрусяк (№ 9). Крім них, на своїх посадах точно залишаться керівник «Міськсвітла» Юрій Волошанський і Сергій Шешуряк (СпецРад). До речі, Волошанський спромігся зробити підприємство прибутковим, а це для наших комунальників – майже унікальний випадок.

Пройшов погодження і Леонід Яковець – директор КП «Електроавтотранс». «Дуже хороший галузевий керівник, – коментує Роман Онуфріїв. – Він тримає підприємство у робочому стані, навіть якщо нема грошей. Перед ним треба зняти шапку».

Ні для кого не стало несподіванкою, що залишаються на посадах і новопризначені керівники: Вадим Войтик (Єдиний розрахунковий центр, ЄРЦ) та Ігор Прокопів («Водоекотехпром»). Комісії їх уже затвердили. Також іде на погодження Руслан Гайда («Теплокомуненерго»).

Бюджетна комісія поки що відклала погодження керівника ЖЕО №4 Віктора Шимка. Думають, скоріше затвердять. Додатково заслухають начальника ЖЕО №5 Зіновія Карабіна, директора парку ім. Шевченка Володимира Ротару та керівника КП ДРЕУ Володимира Юсипіва. Степана Кукулу (Муніципальна інспекція з благоустрою) ще не слухали, але, напевно, його теж залишать.

Отже, на посадах втримаються більше половини начальників жеків. Утім, Роман Онуфріїв впевнений, що час дуже скоро визначить, хто має працювати, а хто – ні. «Наскільки ефективними є керівники, покаже співпраця з ЄРЦ у форматі вільного ринку, – пояснює він. – Ринок – річ зрозуміла, ясна, об’єктивна – неефективні керівники самі підуть з ринку».

Та чи матиме слово депутатів вагу? Останнє «кадрове» рішення – за міським головою. Як каже Онуфріїв, наразі депутати пропонують мерові зрозумілу співпрацю. А якщо побачать непрозорі рішення, то будуть втручатися.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.