У п`ятницю, 2 березня, міські голови Франківська та Долини і голова Білоберізької ОТГ розповіли про успішний розвиток своїх громад.
Зустріч відбулася з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.
За словами Руслана Марцінківа, з кожним роком місцеве самоврядування має все більше повноважень, тож і увага до його роботи – все більша.
«Ми маємо позитивний досвід Франківська і тергромад, Володимир Гаразд увійшов до рейтингу інноваційних мерів, – каже Марцінків. – Нині ми відчуваємо тривожні кроки для місцевого самоврядування. Для Франківська зменшили державну субвенцію на виплату зарплат – медикам, наприклад, не вистачає 92 млн грн, освіті – 72″.
Міський голова Долини Володимир Гаразд працює вже третій термін. Розповідає, що за цей час місто отримало не одну нагороду за хорошу роботу.
«Децентралізація триває і її ніхто вже не зупинить, – каже Гаразд. – Ми постійно ділимося своїм досвідом, є лідерами по виконанню угоди мерів і зменшення викидів вуглекислого газу. В Долині встановлюємо відеокамери і за показниками поліції крадіжки зменшилися на половину. Також маємо близько 20 громадських організацій. Один з показових – фонд громади, завдяки якому місто отримує благодійну медичну допомогу, комп’ютери і парти в школи. Відтак з нашим невеликим бюджетом вдається забезпечувати роботу бюджетних установ».
Згадав Гаразд і безкоштовні медикаменти на 1,5 грн, які місцеві мешканці можуть отримати безкоштовно. З цього року Долина також береться за підтримку малого і середнього бізнесу спільно з проектом PROMIS. Зокрема, зосередяться на с/г підприємствах з бджільництва, переробки ягід та вирощування саджанців «in vitro» – в пробірках. Гаразд каже, що проект має сприяти створенню і розвитку кооперативних господарств.
У Франківська Долина переймає досвід електронного врядування. Зокрема, запроваджується електронна черга в дитсадки, для всіх депутатів придбали планшети для проведення сесій, наступний крок – голосування планшетами.
Голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк розповідає про створення сучасної системи оповіщення для попередження надзвичайних ситуацій у гірській місцевості. Нині система оповіщення діє лише в адміністративному центрі громади, та до кінця року охопить усю ОТГ.
«Ми у 2016 році втілили багато інноваційних проектів, зокрема утеплення шкіл, оновлення спеціалізованих кабінетів, встановлюємо майданчики зі штучним покриттям. Для гірських сіл такі зміни – ноу-хау, – говорить Іванюк. – Пріоритетний напрямок роботи нині – дороги, аби розвивати туристичний потенціал. Проект DOBRE підтримав цю ідею. У нас є 60 км комунальних доріг і сподіваємося найближчим часом забезпечити ці проїзди. Села оживають, аж усміхаються».
Також Дмитро Іванюк додає, що за сприяння уряду вдалося врешті підключити всі держустанови до швидкісного інтернету.
Виконавчий директор Івано-Франківського РВ Асоціації міст України Юрій Стефанчук підсумовує, що маршрути успіхів громадами є дуже важливою практикою. Так цього року заплановано шість таких маршрутів та шість візитів громад з інших областей на Прикарпаття.
Перший маршрут успіху вже відбувся – до першої міської Тлумацькоі ОТГ. Перша поїздка громад з інших областей запланована в Галич та Бурштин.
“Кожна громада на початку об‘єднання думає про написання стратегії розвитку, – говорить Юрій Стефанчук. – Тому маршрути успіхів АМУ проводить для тих громад, які прагнуть розвививати свої території. Ще одна важлива наша робота – секція секретарів та секція регіонального розвитку ОТГ, клуб мерів. Новостворені громади нині потребують більше допомоги ніж ті, які вже працюють. Тож ми допомагаємо писати проекти тим органам місцевого самоврядування, які нині працюють і прагнуть розвиватися”.
Також на зустрічі підписали меморандум про співпрацю між Івано-Франківським РВ АМУ та обласною організацією спілки журналістів.
Comments are closed.