Політика Фото

Франківський депутат Синишин, якого звинувачують у корупції, не визнає своєї вини у суді (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 30 листопада, у міському суді продовжили розгляд справи депутата міської ради та очільника КП «Івано-Франківськміськсвітло» Віктора Синишина. Він також є колишнім працівником «ЄРЦ».

15292700_908700232594860_1067423765_o

Після тримісячної перерви до суду нарешті з’явився обвинувачений.

На початку засідання суддя Олеся Зеленко надала можливість Синишину гадати пояснення. Однак той відмовився, заявивши, що його позицію висловить адвокат.

Адвокат надав суду два клопотання. В першому захисник Синишина заявив, що адміністративну справу необхідно закрити, оскільки наразі триває кримінальне провадження щодо комунального підприємства «ЄРЦ».

До теми. Франківці просять позбавити мандатів Синишина та Скиданчука, яких підозрюють у корупції.

«Оскільки адміністративна відповідальність не може наступати, якщо триває кримінальне провадження», – пояснив захисник.

Однак, як повідомив Синишин, наразі йому обвинувачень у рамках кримінального провадження не висунули, тож суд це клопотання відхилив.

У другому клопотанні адвокат просив знову справу закрити – цього разу у зв’язку з відсутнітю складу події та порушення.

За словами захисника, за службовим розписом Синишина, він не є службовою особою, не виконував адміністративних функцій, тому на нього не розповсюджується норма закону України «Про запобігання корупції». Також причиною для закриття справи адвокат вважає відсутність чіткої аргументації прокуратури щодо конфлікту інтересів.

15240036_908689162595967_573675372_n

Оскільки до суду з’явилися свідки, то суд вирішив спершу їх заслухати. А вже потім вирішувати, чи долучати клопотання до справи.

Першим заслухали заступника директора «МІУК» Олександра Качанка.

«У 2015 році я працював заступником «ЄРЦ», а Синишин – інженером. Хочу сказати, що договори укладав не Синишин, а я, а також директор і головний інженер, який зараз керує нашим підприємством, – говорить свідок. – Виконані роботи приймала комісія, до якої Синишин не входив. Його підпис ставився лише для ознайомлювальної мети. Щоб він просто знав про ті роботи, які робляться в місті».

Качанко також заявив, що не знав про те, що фірма «Станіслав ІФ», з якою «ЄРЦ» укладалв договори, є власністю Синишина. Мовляв, той про це не повідомив.

Також Качанко таки визнав, що сфера діяльності ТОВ «Станіслав ІФ» і Синишина на підприємстві є дотичною.

Далі в суді заслухали покази Мирона Джуса, котрий зараз є директором «МІУК», а тоді був головним інженером «ЄРЦ».

Джус теж підтвердив: не знав, що «Станіслав ІФ» є фірмою Синишина.

«Про це я дізнався з інтернету, коли це все стало публічним, – каже Джус. – Якби я знав на момент укладення договорів, то ми б, певно, порадилися з юридичним відділом і тоді ухвалювали б рішення».

Також в суді заслухали покази громадської активістки Наталії Сербин.

Вона розповіла, що була членом громадської організації «Залізний тризуб» та займалась моніторингом діяльності комунальних підприємств. В ході моніторингу КП «ЄРЦ» виявила такий факт і звернулась до правоохоронних органів.

Далі слово надали обвинуваченому. Той більше 10 хвилин читав підготовлені захисником чотири аркуші тексту. Свою вину у вчиненні злочину не визнав.

Щодо «Станіслав ІФ» – Синишин заявив, що конфлікту інтересів не вбачає, тому не повинен був повідомляти, що це його фірма.

На питання прокурора, для чого Синишин створював ТОВ «Станіслав ІФ», той заявив: «Я зацікавлений у саморозвитку і розвитку знань в сфері електромереж». Також Синишин заявив, що не отримує коштів від діяльності підприємства.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.