Політика

Франківськ – новий Львів? У чому секрет успіху Марцінківа

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Він їздить маршрутками і велосипедом, спілкується з бабусями і задовго до Зеленського на камери прибирав сніг. А ще освячує ліфти та гойдалки і про кожен крок розповідає з усіх можливих місцевих екранів.

Його знає ледь не кожен іванофранківець, адже його обличчя висить на бордах, у маршрутках, на екранах, а голос чути по вуличному радіо. Все це – про міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа, який з шаленим успіхом виграв місцеві вибори та вдруге став мером, пише ВВС Україна.

Він переміг у першому турі на виборах міського голови з другим результатом по країні – 84,78%, а його “Свобода” отримала власну монобільшість у міській раді. В Івано-Франківську таку одностайну підтримку не давали ще жодному меру.

То у чому ж секрет такого успіху міського голови Івано-Франківська?

“Простий і з народу, багато робить для людей, веселий і трохи смішний”, – ось так описують містяни свого мера.

У 2015 році кандидат у мери розповідав, що живе у простій квартирі не в центрі з дружиною і сином та має автомобіль Daewoo Lanos. Говорив, що його син їздить до школи на маршрутці і це б’є по кишені, як і в кожній середньостатистичній сім’ї.

Тому обіцяв зробити проїзд у міському громадському транспорті безкоштовним для учнів та пільговим для студентів. А ще – запровадити електронний квиток. Безкоштовний проїзд для учнів запровадили вже за кілька місяців. А от електронний квиток запрацював тільки у 2020 році.

“Все буде бруківка” – гасло, яке стало дуже популярним у Франківську за останні 5 років. Навіть сам мер у 2017 році похизувався светром із таким написом у соцмережі.

Читайте: Людиною тижня за версією «Репортера» став міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків

А ще активісти жартома пропонували перейменувати місто на Руслано-Бруківськ. За каденції Марцінківа масово почали брукувати пішохідні доріжки, двори, відпочинкові зони та цілі вулиці й сквери. Головний парк ім. Тараса Шевченка також реконструювали.

Він справді став привабливим для місцевих і туристів. Тут з’явилися нові насадження та цікаві скульптури. А вздовж озера оновили вело- бігові та пішохідні доріжки. Реконструкція озера триває досі.

Перемога чинних мерів стала загальною тенденцією нинішніх виборів. І найчастіше це пояснюють реформою децентралізації останніх п’яти років, яка дала мерам багато грошей на місцеві проєкти.

Реформу підтримували західні партнери України, а посол Канади в 2014-2019 роках Роман Ващук ще перед виборами напрочуд точно спрогнозував їхні результати.

“Я думаю, що багато мерів будуть переобрані. Тому що фінансово для них це була “золота доба”, – казав пан Ващук.

Він довго працював з децентралізаційними проєктами та прогнозував, що успіх реформи сприймуть як заслугу місцевої влади, а не щось хороше, що зробили з Києва.

У 2014-2015 роках, коли почався процес децентралізації, міста отримували небачені досі суми на розвиток. Івано-Франківськ не був винятком.

“Були такі періоди, коли перевиконання міського бюджету Івано-Франківська були по мільйону в день. Ніколи в історії міста не було такого. Люди почали говорити, що попередні мери нічого не робили, а теперішня міська влада щось робить”, – розповів місцевий аналітик Олег Головенський.

Також міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків частенько втрапляв у кумедні ситуації.

Ще народним депутатом він прославився як “людина-мегафон” та “людина-кувалда”. Його часто можна було бачити на мітингах з мегафоном, а одного разу він взяв у руки кувалду і ламав паркан незаконної, на його думку, забудови.

Більше читайте на сайті ВВС Україна.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.