Політика Фото

Франківщина стане частиною Європейської стратегії Дунайського регіону (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 29 вересня, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл “Європейська стратегія Дунайського регіону”. Цю стратегію затвердили Радою Євросоюзу 24 червня 2011 року.

img_20160929_103409_hdr

Зараз стратегія охоплює 14 країн та спрямована на забезпечення інфраструктурного, екологічного, соціально-економічного та інституційного розвитків регіону.

Кожна країна визначає національного координатора, який підтримує участь своєї країни у цій стратегії, працює над виконанням усіх завдань на національному рівні та забезпечує комунікацію зацікавлених сторін.

Голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук розповів, що попереду важка праця і потрібно робити все для того, аби реалізовувати можливості України.

“Ми вже домовилися про співпрацю з іншими областями. Це вже четверта прес-конференція, – говорить Томенчук. – Області мають докладати максимум зусиль, тому сьогодні обговоримо інтереси Івано-Франківська і будемо працювати у цьому напрямку”.

img_20160929_103833_hdr

Голова правління каже, що згодом буде прес-конференція у Києві. Під час неї готуватимуть представників з України до участі в обговореннях стратегії у Братиславі, яка відбудеться на початку листопада.

Юрій Цимбалюк, начальник відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого комітету вважає Європейську стратегію унікальною.

“Існують різні програми та команди. Європейська стратегія Дунайського регіону об’єднує велику кількість країн, які не зв’язані кордонами, а тільки однією річкою, – каже Цимбалюк. – В Україні Дунай хоч і не тече, але є багато річок, які впадають у велику могутню ріку. Тому і реалізація цієї стратегії є дуже важливою для нас, потрібно працювати, може, тоді і стан наших річок буде кращим”.

img_20160929_104004_hdr

Можливості і завдання області у стратегії формуватимуть після того, як почують думки франківців та мешканців області.

“Стратегія – один із інструментів регіональної ініціативи ЄС. Вона дасть можливість шукати нові проекти, завдання, втілювати їх у життя, – додав Ростислав Томенчук, голова правління Українського інституту міжнародної політики. – Можливим є і фінансування Європейського Союзу, але не на перших етапах”.

Команда вже визначила 11 пріоритетних напрямків роботи:

• транспортний зв’язок між країнами
• підтримка енергетики
• розвиток культури і туризму
• збереження якості води, підтримка екології
• розвиток науки
• інвестиції в освіту
• боротьба із злочинністю
• розвиток бізнесу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.