Політика

Домовлям-с?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сесія Івано-Франківської міськради вперше продемонструвала відчутну злагодженість між міським головою та «свободівською» більшістю.

Остання сесія була доволі цікавою. І не так важливими для мешканців рішеннями, як запитаннями без відповідей. Зокрема, чи мав підстави депутат Володимир Стасюк назвати «Свободу» промерівською фракцією? За які заслуги «Батьківщині» планують списати борг на 3,3 млн. грн.? І чи примусять кадрові зміни в мерії працювати чиновників краще? Але про все по порядку…

Звіт за три мільйони

Формування порядку денного для депутатів – завжди серйозна справа. Вони роблять це довго, виважено, прискіпливо. Одразу здивував голова фракції «Батьківщина» Руслан Терешко. Він запропонував перенести звіт міського голови за 2005-2010 роки на одну із наступних сесій. Дивно було вже те, що Терешко підійшов до мікрофону, бо, як правило, він депутат малослівний навіть у кулуарах. А на сесії зазвичай просто мовчить. Та і звіт мера ініціювали ж саме представники «Батьківщини».

Віктор Анушкевичус відповів, що такий хід подій його не влаштовує. Мовляв, готовий звітуватися зараз. Тому нехай депутати або вже слухають звіт, або взагалі знімають це питання. «Усе, що було у 2005-2010 роках, – у минулому, – сказав мер. – Кому не подобається, хай ходить в УБОЗ та прокуратуру».
Терешко питання зняв.

А от чому він це зробив, стало відомо аж наприкінці сесії. Виявилося, що нині готуються документи, завдяки яким «Батьківщині» спишуть борг у 3,3 млн. грн. за оренду приміщення на Мельничука, 14. Така сума, очевидно, є аргументом у прийнятті рішень…

А от чому «Свобода» теж проголосувала за відміну звіту мера? «Ми, жителі Західної України, можемо по-різному ставитися до партії влади, – прокоментував ситуацію депутат від «Громадського форуму» Володимир Чорноус, напевно ж, маючи на увазі Партію регіонів. – Але чого у неї не забереш, так це послідовності у проведенні своєї політики. Прикро, що цієї послідовності не вистачає найбільшій фракції у міській раді».

Чорноус пригадав, як кілька місяців тому голова фракції «Свобода» Роман Онуфріїв запевняв депутатів, що в залі обов’язково заслухають питання про дострокове припинення повноважень міського голови. Після його звіту. А тепер звіт чомусь став не потрібний. «Хлопці, якщо ви хочете стати партією влади в масштабах країни, – вколов свободівців Чорноус, – то беріть приклад зі старших побратимів. Будьте послідовними».

Роман Онуфріїв спершу хотів себе відстояти, навіть пішов до мікрофону. Але потім передумав і сів. Адже його взявся захищати міський голова. Анушкевичус сказав, що він категорично проти сварок. І що після переговорів зі «Свободою» вони домовилися про спільну відповідальність. Тому більше не будуватимуть стосунки на конфронтації.

Про проблеми

Питання, які стосуються транспортного руху, паркування та доріг, виглядає, дістали не тільки мешканців. Ними серйозно перейнялись і депутати. Так, ще на минулій сесії депутат Володимир Балагура підняв питання заторів на перехресті Тролейбусна-Галицька. Сказав, слід негайно розібратися раз і назавжди з питанням закор­кованості у цій частині міста. Влада погодилась. Заступник мера Микола Саєвич пообіцяв, що вже через тиждень-другий почнуть розробляти проектно-кошторисну документацію і введуть нову розв’язку. Коли це зроблять, невідомо. Але обіцянка гарна.

Балагура дав ще два запити. В одному просив владу звернути увагу на Дем’янів лаз. «Кожен рік на Зелені свята громада міста та області відзначає перепоховання жертв репресій у Дем’яновому лазі, – сказав депутат. – Крім того, що сюди з’їжджаються тисячі мешканців, пом’янути загиблих приїжджають лідери громадських організацій та партій. Чим зустріне їх Дем’янів лаз цього року: некошеною травою, сміттям, брудом?». Балагура закликав прибрати це місце та відновити понищений шмат дороги. Міський голова Віктор Анушкевичус погодився та попросив голів бюджетної й комунальної комісій посприяти із фінансуванням.

Другий запит Балагури стосувався моста в Пасічній. Депутат обурився тим, що міст не витримує жодної критики, проте політики згадують про нього тільки напередодні виборів. «Є рішення виконкому на проведення про­ектно-пошукових робіт, – сказав Балагура. – А також є обіцянки від політиків різного рівня. Я би просив організувати чи окрему сесію, чи круглий стіл і запросити туди керівників області, народних депутатів. Адже і в Києві є багато вихідців з Івано-Франківська, які могли би зрушити цю проблему з місця».

Володимир Балагура закликав не сидіти склавши руки і звер­нутися до державного бюджету з проханням долучитися до спів­фінансуванням. Адже самотужки, коштами місцевого бюджету питання вирішити неможливо. Мер запевнив – він і не сидить. Мовляв, в бюджеті на проектно-кошторисну документацію щодо мосту закладена мінімальна сума. За запит проголосували, що робитимуть далі – питання.

А Юрій Соловей у своєму запиті згадав паркування на майдані Шептицького. Мовляв, у центрі Івано-Франківська, на пішохідній зоні, де щодня проходять тисячі мешканців і гостей міста, є хаотична стоянка авто. Усі це бачать, але питання не вирішується. Соловей попросив, щоб на наступній сесії з цього приводу доповів керівник інспекції з благоустрою Степан Кукула.

Мер відповів, що із цієї ситуації вони вже знайшли вихід: на майдані поставлять малі архітектурні форми, і ніхто більше туди не заїде.

Гроші та кадри

Стосовно виконання міського бюджету за перший квартал голова бюджетної комісії Роман Онуфріїв дав коротку інформацію за останні п’ять місяців. За його словами, станом на 2 червня перший кошик (податки з доходів фізичних осіб, плата за ліцензії, адмінштрафи тощо) виконаний на 35 %, другий (податки, плата за землю та оренду комунального майна) – на 28 %, а бюджет розвитку – тільки на 15 %.

«Найбільший провал – по платі за розміщення зовнішньої реклами, – продовжив очільник «Свободи» у міськраді. – Запланували дохід 3,2 млн. грн., а за п’ять місяців виконали тільки 24 %. Друге – збір за місцеве паркування. Запланували 700 тис. грн., а надійшло 15 %. Це є підставою для вжиття нормальних управлінських рішень щодо цих двох установ».

Треба сказати, що керівники міського рекламно-інформаційного центру Зоряна Підхомна та «Сервіс-авто» Ярослав Квас вже давно не милі «Свободі». Проте, у цьому списку вони поступаються начальник відділу та зв’язку Ігорю Гнатіву та Ігорю Гаркоту, головному архітектору міста. Саме цих чиновників депутати й позбулися на сесії.

Віктор Анушкевичус вніс на розгляд зміни до структури та чисельності виконавчих органів ради. Рішення передбачало утворення експертно-аналітичного відділу із штатом у чотири одиниці. Депутати сприйняли це неоднозначно. Так, Юрій Соловей засумнівався в доцільності створення ще одного відділу. Натомість, секретар міськради Руслан Марцінків запевнив, що тут буде і юрист, і секретар, який наповнюватиме сайт міської ради, відтак, відділ дуже потрібен. А Володимир Стасюк взагалі припустив, що це робиться, щоб когось працевлаштувати. Проголосували. Відділ буде.

Крім того, сесія об’єднала управління ЖКГ і відділ транспорту і зв’язку – створили Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку. На чолі поставили заступника мера Миколу Саєвича. Тепер він буде ще й начальником Департаменту.

І то ще все. Свободівці запропонували анулювати управління архітектури та містобудування, а на його базі створити відповід­ний Департамент. Більше того, у рішенні йдеться про те, що депутати розглянуть кандидатуру нового головного архітектора й нададуть її міському голові. Депутати аргументували це тим, що Гаркотом вони не задоволені, а звільняти його мер не збирається. Тут уже Анушкевичус обурився. Стасюк попросив не затягувати час. «Погоджуйтеся, – сказав він голові. – І не грайте кіно. Бо тут усе домовлено». Ще й додав: «Рішення узгоджене з промерівською фракцією». Дивно, але «Свобода» не образилася.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.