Політика

До нас приїхав…

Google+PinterestLinkedInTumblr

З 20 по 28 липня в Україні перебував патріарх Московський і всієї Русі Кирил. Свій візит він розпочав з Одеси, наступними пунктами його перебування стали Дніпропетровськ і Київ. І хоча офіційно візит носив назву пасторського, заходи безпеки навколо патріарха були безпрецедентними, а у кожному з міст його зустрічали акціями протесту. Свої думки про мету візиту патріарха висловлюють українські політики.


Зіновій Шкутяк, народний депутат, НУ-НС:

«Цей візит не має жодного стосунку до релігійної діяльності. Функція Кирила політична – зробити Україну васалом Росії. Методи дуже прості: на півдні України створюється зона нестабільності, як у Придністров’ї, Абхазії, Осетії, Киргизії. І ця зона нестабільності буде посилюватися. Вона потрібна, аби тиснути на державу. Це один із способів імперської політики Кремля».

Богдан Федьків, заступник голови обласної організації Партії регіонів:

«Що можу сказати, приїхала поважна людина, патріарх православної церкви, у нього велика паства в Україні і це не перший його приїзд. Він дуже серйозний, грамотний, освічений чоловік, закликає молитися, єднатися. Вважаю, що це нормальне явище. І якщо ми достойно зустрічатимемо таких гостей, то і нас будуть так само приймати у світі. А якщо покажемо дикунство, то тим і нам будуть відповідати.
Бачу, що зустрічають нормально. Правда, є деякі ексцеси з боку націоналістичних сил, які хочуть зробити на цьому політику. Але масової підтримки вони не знаходять. І сам Кирил сказав, що це його пасторський приїзд, жодної політики за цим немає і жодних публічних політичних заяв від Кирила я не чув».

Олег Тягнибок, лідер ВО «Свобода»:

«Кирил – це московський піп-колонізатор, який приїжджає будувати тут «русский мир», як він сам і висловлюється. Він дозволяє собі на нашій території критикувати українські національні церкви. На догоду цьому «гражданину Российской Федерации Гундяєву» в суботу арештовують вісім свободівців у Дніпропетровську, у понеділок – ще вісім у Києві. Яка тут релігійна місія? Ну, звісно, крім політики, є й фінансова зацікавленість. Адже українські приходи приносять більше доходу в казну Московського патріархату, ніж приходи з цілої Росії».

Ярослав Бачкур, голова фракції БЮТ в Івано-Франківській міськраді:

«Ми, особливо тут на Заході, люди щиро віруючі, і якось обговорювати цю тему незручно з моральної точки зору. Та в цьому випадку, думаю, робиться все не щиро. І та нещирість проглядається вже у тому, як розрекламувати цей приїзд. У нас є свої священики, але щось їх майже ніколи не чути. Вважаю, треба більше скромності у цих питаннях».

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«Думаю, Кирил – найбільш тямущий зі всіх московських політиків. Людина, яка, на відміну від Путіна і Медведєва, має чітко виражену імперську свідомість і бажання залишитися в історії. Є дуже небезпечним, що саме він у Москві спеціалізується «на Януковичі». Тобто, нічого доброго з приводу його візиту очікувати не варто. Його функція – стримувати Януковича у ще тісніших обіймах Москви».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.