Політика

Депутати облради не підтримали звернення про «нагнітання антиукраїнських настроїв» у Польщі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 9 грудня, на сесії Івано-Франківської обласної ради голова депутатської фракції політпартії ВО «Свобода» Михайло Королик зачитав звернення щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві.

ngpbca21

«Незважаючи на висхідну динаміку розвитку партнерських стосунків з польськими колегами, інтенсифікацію співробітництва, Івано-Франківська обласна рада не може залишатись осторонь та не помічати посилення антиукраїнських настроїв, що протягом останнього часу свідомо провокуються в польському суспільстві, посягаючи на позитивні напрацювання на засадах взаємоповаги і добросусідства», – йдеться у зверненні.

Він зазначив, що лише у період із 2014 по 2016 роки на території Республіки Польща було скоєно щонайменше 14 актів вандалізму щодо українських пам’ятників та місць поховань.

Останній такий випадок мав місце 9 жовтня 2016 року в селі Верхрата Підкарпатського воєводства: двоє активістів польської ультраправої організації OWS, що відома своєю співпрацею із терористичними угрупуваннями ДНР і ЛНР, перфоратором знесли хрест над могилою вояків УПА, побили пам’ятні таблиці, знявши цей дикунський акт на відео. Королик вважає, що це переходить межі здорового глузду та усталених моральних засад.

Під час обговорення, депутат обласної ради, голова фракції «УКРОП» Микола Палійчук, зазначив, що фракція не буде голосувати за це звернення в нинішній редакції, та запропонував його доопрацювати і винести на наступну сесію обласної ради.

Палійчука підтримали Остап Дзеса з фракції «Батьківщина» та Ольга Галабала з фракції «ВОЛЯ». Відтак, після голосування, звернення не набрало необхідну кількість голосів.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні