Політика Статті

Депутати голосують охоче. Франківська міськрада за два дні прийняла понад 50 питань

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня відбулася чергова сесія Івано-Франківської міської ради. На порядок денний винесли понад 50 питань. Встигли розглянути майже всі. Лише три останні ДПТ (детальні плани територій) довелося перенести на вівторок. Дивно, майже не сперечалися.

Нагороди і мораторій

Розпочали з хвилини мовчання – пом’янули тих, хто загинув у війнах – минулих і нинішній. Потім мерія вручила атовцям нагрудні знаки «Учасник АТО» від Міноборони. Оголошував військовий комісар Ігор Сорокопуд, загалом подали 37 вояків, серед них і заступник мера Олексій Кайда. Окремо молодшому сержанту Василю Солтисіку вручили медаль «Захиснику Вітчизни» від Президента України.

Людей у залі набилося багато. Так, члени гаражного кооперативу «Пасічна» прийшли з колективною заявою-зверненням. Нарікають, їх не попереджали, що землю кооперативу виділили на будівництво житла для учасників АТО. Мер Руслан Марцінків запропонував створити комісію з врегулювання цього питання. Очолити її має Кайда.

Активісти прийшли нагадати про незаконну забудову навколо озера та вимагали мораторій. Перед початком сесії влаштували протест на площі перед Білою хатою. Депутат міськради від УКРОПу Віталій Мерінов нагадав, що він у 2016 році очолив комісію з контролю забудови навколо озера. Оскільки за цей час мерія так і не почула вимог активістів, він запропонував включити питання про мораторій на забудову там вільних ділянок. Йшлося про 4 га з боку вулиці Романа Гурика, 1,8 га на Ленкавського та ділянку біля Мазепи, 144.

Питання внесли до порядку денного, а потім 30 депутатів підтримали мораторій.

«Ніхто не був проти. Недарма комісія два роки працювала», – сказав Марцінків. Очевидно, хотів підмахати, бо за цей час навколо озера і так уже звели усе, що треба.

При коригуванні генплану цільове призначення двох ділянок з боку вулиць Гурика і Ленкавського пропонують змінити на «земельні ділянки зелених зон і насаджень». Тоді й буде видно, чи ніхто не проти.

Також депутати затвердили список стипендіатів міськради. 40 найбільш здібних учнів отримуватимуть грошову винагороду: 31 учень – 500 грн щомісяця, ще дев’ятеро – по 100 грн.

Більше власності

Далі сесія підтримала звернення депутата від ВО «Свобода» Романа Марцінківа до облради – забрати аеропорт у ТОВ «Скорзонера» та передати його місту. Мовляв, весь комплекс перебуває у занедбаному стані. Летовище розташоване на ділянці у 22,54 га, яку свого часу міськрада передала обласній, а та в результаті конкурсу підписала договір оренди зі «Скорзонерою».

Нагадаємо, у липні минулого року мер Руслан Марцінків заявив, що місто готове «викупити летовище і навести з ним порядок».

Крім того, міськрада проголосувала за створення «Простору інноваційних креацій «Палац» – комунального підприємства, що керуватиме палацом Потоцьких.

Директор департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Орест Кошик говорить, що оскільки палац Потоцьких перейшов у комунальну власність, потрібне КП, яке б управляло ним. Статут вже є. Допомагав його писати архітектор Володимир Гайдар.

«Перше завдання – зберегти та дослідити споруди і відреставрувати їх. Програму я готую. Підбираю людей, якщо мені доведеться, буду керівником», – каже Гайдар.

Депутат міськради Андріан Волгін поцікавився, як без наглядової ради, структури та штатного розпису можна «кинути в палац» 10 млн грн. Та Гайдар запевняє, що все буде відкритим, звітність оприлюднять. А сама територія буде аполітичною. Тут укропівці не втрималися, щоб не пожартувати про свободівські білборди, намети і прапори.

Згадали і про новий міст. Прийняли рішення випустити облігацій на 300 млн грн. За словами міського голови, таким чином місто перестраховується із будівництвом мосту.

«Щоб лити міст, треба одразу оплатити купівлю металу, а міський бюджет одномоментно перерахувати 30 чи 40 млн грн не може, – говорить мер. – Ми собі даємо запас у 300 млн. У медицині є гроші лише на п’ять місяців, то, можливо доведеться запозичати гроші на зарплату».

Депутатські фонди і забудова

Також затвердили історико-архітектурний опорний план Івано-Франківська. Його проект розробив інститут «Західпроектреставрація». Опорний план є обов’язковою умовою погодження генплану і передбачає зонування історичних частин міста, має позначені пам’ятки архітектури. Він визначає центральну історико-архітектурну зону, де діють обмеження щодо поверховості, щільності забудови та функціонального призначення земель.

Досить довго депутати розподіляли кошти з фонду міськради на адресну допомогу, гойдалки, лавки, дитячі садки. Коли міський голова нагадав про допомогу для п’ятимісячного сина футболіста «Прикарпаття», кілька депутатів виділили по тисячі на лікування дитини.

Далі, як завжди, швидко та впевнено проголосували за чотири проекти ДПТ та погодили розробку ще дев’яти. На черговому ДПТ – в межах вулиць Коновальця-Чорновола-Сорохтея-Нац­гвардії застопорилися, тож мер оголосив перерву спершу на 10 хвилин, а тоді —до вівторка, 20 лютого.

У вівторок продовжили – без зайвих заглиблень. Почали з хвилини мовчання за героями Небесної Сотні. Зі «спірного» ДПТ вилучили три ділянки і проголосували вже без них. Решту прийняли без зволікань.

Наприкінці заслухали депутатські запити. Марцінків запросив усіх о 17:30 вшанувати пам’ять Небесної Сотні ходою до Меморіального скверу. На тому й розійшлися.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.