Політика

ЦВК офіційно оголосила Зеленського переможцем виборів президента України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Новообраний глава держави набуває повноважень з моменту складення присяги українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради, після чого ЦВК вручає йому посвідчення президента України.

Центральна виборча комісія офіційно оголосила Володимира Зеленського переможцем президентських виборів. Як передає кореспондент УНІАН, на сьогоднішньому засіданні комісія за результатами опрацювання 100% протоколів окружних виборчих комісій встановила офіційні результати виборів президента України, пише Уніан.

Голова ЦВК Тетяна Сліпачук зачитала остаточні дані щодо голосування й оголосила Зеленського переможцем виборів.

“Обраним президентом України є кандидат на пост президента України Володимир Олександрович Зеленський, 1978 року народження, освіта вища, проживає в місті Києві, художній керівник ТОВ “Квартал 95”, безпартійний, суб’єкт висування – політична партія “Слуга народу”, – сказала вона.

Сліпачук також зазначила, що ЦВК не має будь-яких скарг, які б могли поставити під сумнів результати голосування, а також Центрвиборчком отримав повідомлення від усіх апеляційних судів про відсутність на їхніх розглядах справ, які б могли вплинути на встановлені результати виборів.

За її словами, було подано лише два позови до Шостого апеляційного адміністративного суду, але у їх задоволенні було відмовлено. Офіційні результати встановлено на підставі підписаного протоколу про результати виборів президента.

Протокол підписали 15 із 16 членів Центрвиборчкому (один відсутній на засіданні), а також уповноважені представники кандидатів на пост президента.

Згідно з даними, оприлюдненими ЦВК, Зеленський набрав 73,22% голосів (за нього проголосували 13 млн 541 тис. 528 виборців), чинний президент Петро Порошенко – 24,45% (4 млн 522 тис. 450). Недійсними визнали 2,31% бюлетенів.

Нагадаємо, згідно з законом про вибори президента, новообраний президент набуває повноважень з моменту складення присяги українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради, після чого ЦВК вручає йому посвідчення президента України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.