Політика

Чиновникам заборонили виїзд з України: тільки у службове відрядження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Заборона на виїзд чиновникам, крім відряджень, уже діє. Вона стосується й непридатних до військової служби або тих, що мають інші підстави для виїзду. Про це речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив в ефірі телемарафону та в коментарі УП.

Чиновникам заборонили виїзд з України: тільки у службове відрядження

Демченко наголосив, що постанова № 69 про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України набула чинності та вже діє.

Урядовці, народні депутати, низка інших посадовців, прокурори, судді, представники місцевого самоврядування можуть перетинати кордон виключно з метою службового відрядження.

Крім того, уряд визначив, що міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, кого це стосується, повинні в триденний термін надати до Адміністрації ДПСУ список зазначених у постанові осіб. Далі вони зобов’язані направляти зміни до цього списку.

Адміністрація ДПСУ забезпечить наявність цих списків у своїх інспекторів на кордоні.

Є також перелік винятків:

  • жінкам або батькам-одинакам для відвідування дітей за кордоном у виняткових випадках за наявності підтверджуючих документів;
  • для лікування за кордоном;
  • на підставі окремого рішення голови ДПСУ, у разі смерті членів сімей за кордоном.

Демченко наголосив, що ухвалені нововведення не мають гендерного забарвлення і стосуються як чоловіків, так і жінок.

Окремо речник Держприкордонслужби наголосив, що питання контролю покладається не лише на ДПСУ та її інспекторів безпосередньо на кордоні, це і відповідальність тих посадових осіб, які підпадають під норми постанови уряду та їхніх керівників, які видають своїм підлеглим відпустку чи посилають у службове відрядження.

На уточнююче запитання УП, скільки чиновників виїхало в п’ятиденний термін (відколи було ухвалено рішення РНБО і до винесення постанови Кабміну №69 – ред.) і чи всі вони повернулися в Україну, Демченко сказав, що прикордонники не ведуть подібну статистику, а здійснюють пропуск осіб, керуючись нормами чинного законодавства, які регламентують перетин державного кордону України.

Також речник ДПСУ зазначив, що нинішні норми стосуються й осіб, визнаних непридатними до військової служби, які перебувають на держслужбі.

Треба розуміти, що це стосується чіткого переліку посадових осіб, зокрема керівної ланки, народних депутатів, суддів, прокурорів тощо, а також працівників, заброньованих за органами держвлади на період мобілізації, – сказав він. – Особи, не придатні до військової служби, не можуть залишати Україну, якщо є в списках, наданих ДПСУ органами, означеними вище, окрім винятків, визначених для держслужбовців.

Читайте 105 років бою під Крутами: відомі й невідомі сторінки історичної події

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.