Політика

Будову не спинити?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 15 квітня, в Івано-Франківську мешканці вулиць Гординського та Мазепи перекрили рух транспорту.

Вони просто почали ходити на дорозі поруч зі знаком пішохідного переходу. Адже ані світлофора, ані «зебри» навпроти Мазепи, 35 немає. Причиною цієї акції стала чергова забудова. Як з’ясували мешканці, одна будова збільшила поверховість, а інша залізла на п’ять соток міської землі.

Невдалий ранок

Рівно о восьмій ранку одна із ініціаторів акції Оксана Соколан зателефонувала у приймальні міського голови Віктора Анушкевичуса та прокурора міста Володимира Дем’яника. Попросила прийти на акцію. Після чого люди почали безперервно ходити через дорогу.

Водії розгубилися. Комусь на роботу, комусь треба відвезти дитину у школу чи садочок, комусь — до лікарні. До лікарні почали пропускати. Цим намагалися скористатися деякі таксисти, мовляв, їм також до лікарні. Не спрацювало.

Але найбільше дратувалися водії маршруток. «Йдіть забудову блокуйте, а не вулицю», — обурювалися вони. Водії казали, що їм треба годувати дітей, бідкалися, що не можуть зійти з рейсу. Врешті, пасажири почали виходити з автобусів, а самі автобуси розвертатися.

Першими на місце прийшли депутати облради Сергій Адамович і Василь Попович. Депутати були на боці протестувальників, пояснювали водіям, сварилися, коли ті виїжджали на тротуар. Ще через півгодини прибула міліція. Правоохоронці розповідали учасникам акції, що це є порушенням, але мешканцям не заважали.

Згодом прибув керівник обласного управління громадської безпеки Михайло Кушнірик. «У п’ятницю на цю тему засідала обласна комісія, — сказав він, — вона розбирається. Для чого ви зараз перекриваєте дорогу?». Пригрозив людям адмінпротоколами. Але ті з дороги не зійшли.

За словами Оксани Соколан, тут збудовано три будинки, всі — з порушеннями. Перший (на місці Будинку вчителя) планувався на дев’ять поверхів, зараз уже є десять і це не кінець. Другий мав бути до трьох поверхів, уже збудовано вісім. Третій тільки почав будуватися, наразі споруджують третій поверх, але цей забудовник, за словами учасників акції, самовільно захопив п’ять соток землі та недавно розповідав мешканцям, що має дозвіл не на три, а на вісім поверхів.

Першу акцію місцеві мешканці провели 3 квітня, у дворі. Запрошували владу та прокуратуру. Кажуть, від міста не було нікого, був представник із прокуратури. Людей не почули.

Демократія понад усе

Сподівалися побачити міського голову майже півтори години. Проте депутат Сергій Адамович повідомив, що марно — мовляв, мер чекає людей у своєму кабінеті. Протестувальники розгубились і таки зійшли з дороги. Хтось із натовпу повідомив, що їде перший заступник міського голови Зіновій Фітель. Так і сталося. Приїхав Фітель і одразу сказав: пильнувати за тим, хто що будує повинна інспекція Держархбудконтролю (ДАБК) — з 2008 року це їхня компетенція.

«Будова не зупиняється, дозволи, які вони показують, є безпідставні, бо наші документи підтверджують, що є захоплення земельної ділянки, — сказала Фітелю Оксана Соколан, — і, крім, цього, ще й має бути малоповерхове будівництво, а не висотний будинок, який тулять нам перед вікнами. Люди хворіють, не мають де ставити автомобілі, а діти не мають де гратися, бо нема майданчиків. А от будова ведеться з сьомої ранку».

Також на місце прийшов перший заступник керівника ДАБК Микола Дорошенко, який був готовий говорити тільки про останній будинок. Стосовно того, що два попередні будинки вже перебільшують забудову (один на два поверхи, інший на п’ять), відмовився говорити категорично. Послався на те, що про всі будинки мати інформацію неможливо.

«Ми направили листа забудовнику, — запевнив він, — і той призупинив усі роботи до з’ясування обставин. У чоловіка є вся погоджувальна документація, можу її представити. Є певні порушення, на думку певних осіб, тому ми й призупиняємо будівництво і довивчаємо його. Якщо виявлять порушення, то призупинять назавжди, а якщо ні, то демократія понад усе».

Дорошенко пояснив, що у 2003 році забудовник отримав акт на землю. У ньому йшлося про малоповерхову забудову. Однак, підкреслив представник ДАБК, поверховість визначається погод­женням з архітектором. А той у 2008 році (тоді головним архітектором був Ігор Гаркот) дозволив багатоповерхову забудову.

Нагодували обіцянками

Врешті люди разом із чиновниками зайшли у двір. І побачили, що будову ніхто й не припиняв. Микола Дорошенко, виглядало, також не чекав такої нахабності. Відтак він дуже грізно подзвонив забудовнику. Говорив з ним на «ти», без зайвих перепрошень вимагав зупинити будівництво. Людям знову пообіцяли, що будівництво припинять.

Того ж дня у кабінеті Зіновія Фітеля зібралася робоча група: депутати, забудовники, мешканці. Як розповів «Репортеру» Сергій Адамович, людям вдалося досягти певних домовленостей із підприємцями.

Перший із них — Роман Яковина — пообіцяв, що вони облагородять територію: поправлять паркан, приберуть щебінь і сміттєві баки. Крім цього, облагородять скверик на Мазепи, 29. Адже люди побоюються, що забудують і його.

Другий — Василь Друк — погодився власним коштом зробити геодезичну зйомку. Адже, за його словами, він не вийшов за заплановані межі та будує виключно на своїй землі. Також він оплатить роботу інституту «Діпромісто», який перевірить, чи не пошкодилися сусідні будинки після такого інтенсивного будівництва.

«У п’ятницю комісія продовжить працювати, — підсумував Сергій Адамович, — забудовник повинен дати підтвердження, чи має він право збільшувати поверховість. А департамент архітектури скаже, чи не «вилізли» вони за межі».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.