Політика

Більшість українців проти “особливого статусу” Донбасу, але 26% – за

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Більшість українців не підтримують надання і закріплення в Конституції України “особливого статусу” окремим територіям Донецької та Луганської областей і проти “компромісів” заради миру.

Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, проведеного 4-9 жовтня, пише УП.

Так, за даними соціологів, 56% українців  виступають проти надання і закріплення в Конституції “особливого статусу” окремих територій Донецької та Луганської областей, тоді як підтримують це лише 26% опитаних.

Ще менш популярною є ідея введення в Україні федеративного устрою: її не підтримують 63% українців. Водночас федералізації хотіли б 17% опитаних.

Також переважно відкидаються громадською думкою пропозиції відмовитись від частини суверенітету в якості компромісів задля досягнення миру на Донбасі.

Так, 59% українців проти амністії всім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі (підтримують цю ідею 18%).

Так само 59% опитаних проти відмови від євроінтеграції і виходу України з Угоди про асоціацію з ЄС (цього хотіли б 19%).

56% громадян виступають проти надання російській мові статусу другої державної (підтримують — 29,5%).

Також 54% українців проти відмови від перспективи членства в НАТО і закріплення в Конституції нейтрального статусу України (така ідея подобається 25% опитаних).

Дослідження проведене з 4 по 9 жовтня 2019 року. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками.

Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.