Політика

Австрія призупинила дію Шенгену – канцлер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Австрія тимчасово призупинила дію Шенгенської угоди, заявив в інтерв’ю австрійській газеті Oesterreich канцлер країни Вернер Файманн. За його словами, до такого кроку країну підштовхнула міграційна криза, пише ВВС.

Файман

У рамках боротьби з нею прикордонники отримали вказівку перевіряти документи у всіх, хто перетинає кордон Австрії. За рахунок цього влада сподівається уникнути напливу нелегалів.

Як заявив канцлер, через кордон пропускатимуть тільки тих біженців, які мають формальне право просити у країні політичний притулок. Решту Австрія не прийматиме. Замість цього їх відсилатимуть назад.

Пан Файманн наголосив, що, хоча дію угоди призупинили лише тимчасово, зневага проблемою міграції всерйоз загрожує існуванню Шенгенської зони як такої.

На думку австрійського канцлера, зберегти її можна тільки за умови, що абсолютно усі члени Євросоюзу з відповідальністю підійдуть до охорони своїх зовнішніх кордонів і не допустять потрапляння до ЄС тих, кому не передбачений притулок.

Раніше голова австрійського МВС Йоханна Мікль-Ляйтнер заявила, що через територію Австрії вже вирішили не пропускати мігрантів, що прямують до Скандинавії, проте поки що ще пускають тих, хто має намір подати прохання про притулок у Німеччині.

При цьому пані Мікле-Ляйтнер додала, що до кінця наступного тижня Австрія планує повністю припинити транзит біженців через свою територію.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні