Політика

Андрій Ющенко: «Нічого не можна залишати на чужих людей»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про Андрія — сина третього Президента України Віктора Ющенка — на Прикарпатті віднедавна говорять часто. В основному про його бізнес. І добрих слів, як це буває, небагато. Що ж не так?

— Пане Андрію, з чого почався ваш бізнес на Прикарпатті?

— Фактично 10 років тому ми разом із друзями створили підприємство «Новий світ» і розпочали будівництво кількох об’єктів. Зокрема, «Сільпо», «Comfy», автовокзал. Зараз також ведеться будівництво готельно-ресторанного комплексу. Це традиційні для Прикарпаття види бізнесу, орієнтовані на розвиток туристичної інфраструктури. Подібним бізнесом в області володіють сотні людей.

— Чи можете назвати загальну суму інвестицій, вкладених в область?

— Можу сказати, що сума вже давно сягнула семи знаків. Треба розуміти — це великі об’єкти, які зводилися багато років.

— То були ваші особисті гроші чи залучені?

— Усі кошти залучені через різні банківські установи. Виплати за цими кредитами ще не закриті. Не скажу, що це входило в мої плани. Але загальноекономічна ситуація в країні погіршилася, цього не можна заперечувати, умови для бізнесу ускладнилися, і їхній вплив відчуває будь-яка людина, яка має власну справу.

— В Івано-Франківську говорили про причетність «Галицької марки» (це ж теж ваша компанія?) до пам’ятки архітектури на Вірменській, 1…

— Як співвласник підприємства я можу заперечити будь-яку нашу причетність до цієї історії. І хотів би, щоб про цю брехню більше не згадували разом з моїм іменем.

— Історія з автовокзалом доволі скандальна. Чого отримуєте більше — дивідендів чи проблем?

— Історію з автовокзалом роздмухали ЗМІ — з нічого. Підприємство зареєстроване у 2005 році. Два роки тому двоє із трьох партнерів передали мені свої частки, і тепер мені законно (підкреслюю, законно) належить 75 % акцій. Це підтверджено рішенням Вищого господарського суду. Юридично все доведено ще у вересні минулого року. Усе інше — емоції невдоволених.

Не хочу псувати репутацію власній фірмі, але від певного часу, коли став розбиратися детальніше, почав отримувати неприємні сюрпризи в організації її роботи. І це негативно впливало на прибутковість бізнесу всі ці роки. На останньому етапі виходу моїх колишніх партнерів зникли певні документи, і це сталося внаслідок умисних дій їхніх «прихильників» серед найнятого персоналу. Зараз ситуація вже прояснилась, і сподіваюся, за два роки можна буде говорити про те, що підприємство вийде в «плюс». Принаймі, зараз я над цим працюю.

— Вас було чотири партнери. Невже ніхто раніше не цікавився тим, що робиться на підприємстві?

— Підприємство належало чотирьом партнерам, хоча насправді ніхто, крім одного, не мав доступу до повної картини, до деталей ведення бізнесу, в тому числі і я. Там були серйозні факти, наприклад, підробка документів про збори акціонерів, підроблені підписи, печатки. За такі речі має бути кримінальна відповідальність.

— У пресі вас називали рейдером. Були підстави?

— На мене подали в суд і хотіли відстояти свої права на бізнес на основі підроблених документів, але юристи це викрили. Тому про які підстави може йтися? Ці публікації — лише частина інформаційної кампанії, спрямованої проти моєї родини, і цим керують із Києва. Взагалі це популярна тема для гучних публікацій, але для неї є об’єктивні умови: бізнес-клімат у країні погіршується, зростає корупція, довіра до партнерів у бізнесі девальвується, а бандитські методи у відстоюванні права власності вже не сприймаються як щось надзвичайне. Таких випадків по Україні — сотні. Повірте, мені не так просто було доводити справедливість у правоохоронних органах. Мене досі дивує міра їхньої бездіяльності або навіть заангажованості в інтересах моїх опонентів.

— Вам вдалося стабілізувати ситуацію?

— До цього ще далеко. Бо є суттєва проблема із бездіяльністю міліції. Я написав десятки заяв і скарг (і в Києві, і в Івано-Франківську), вони мали б розглянути їх у десятиденний термін. Але за два роки я не отримав жодної відповіді. Тут прослідковується лінія зацікавленості органів міліції та місцевого самоврядування.

Наразі відкрито шість кримінальних справ на мого партнера, який був заступником директора підприємства. Попри те, що вже звільнений, він досить вдало підробляє документи заднім числом.

— На одній із сесій Івано-Франківської міської ради прозвучала інформація, що на території автовокзалу ведеться якесь невідоме будівництво. Ви знаєте, хто і що там будує?

— Перед платформами автовокзалу з 2008 року є земельна ділянка, яка з того ж року перебуває в оренді мого підприємства. Там заплановане будівництво торгових приміщень, що є логічним для розвитку інфраструктури автовокзалу. Наразі працюємо над тим, щоб відновити документи. Нічого несподіваного чи таємничого у цьому проекті будівництва немає.

— То які враження від інвестиційного клімату на Прикарпатті? Будете братися за інші об’єкти?

— Я розумію, що місцева влада зацікавлена в інвесторах, але законність забезпечують правоохоронці, і поки що вони роблять це не бездоганно. Після досвіду, який я здобув,у мене немає конкретних рішень про розширення бізнесу на Прикарпатті. Будь-який бізнес організовують для отримання прибутку, а «не от щедрот своїх».

— Ви сьогодні в нашому місті по роботі чи відпочиваєте?

— Сюди я приїхав із донькою, це мій найкращий відпочинок. Ми вже й на водоспадах були, і по горах гуляли. Природа тут прекрасна, і пізніше я планую повернутися сюди на довше…

Досьє:

Андрій Ющенко — син третього Президента України Віктора Ющенка, народився у 1985 році. З 2005 по 2010 роки навчався в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка на кафедрі міжнародних відносин і зовнішньої політики. З 18 років має власну справу в галузі будівництва. Має доньку Варвару.

Любить активний спосіб відпочинку. Багато подорожує.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.