Політика

Знайди сміттю господаря

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За передбаченими законодавством нормами у будь-якому населеному пункті на 1000 мешканців має припадати не менше п’яти контейнерів. В Івано-Франківську є приблизно 220 контейнерних майданчиків, де знаходиться від двох до десяти контейнерів. На  майже 235 тисяч населення Івано-Франківська цього явно замало. Крім того, ці контейнери ламаються, ржавіють і псуються, тобто їх постійно треба оновлювати.

Як розповідає мешканка вулиці Карпінця, Галина Іванівна, у їхньому районі поставили смітники одразу напроти підстанції: «У результаті утворилося сміттєзвалище. Я звернулася у благоустрій. Вони дали ЖЕО №?6 завдання розв’язати це питання. Але ЖЕО вирішило цю проблему дуже цікаво, — розповідає Галина Іванівна, — на цю купу сміття привезли два величезних металевих короби і цим ніби узаконили, що туди можна викидати сміття». Крім того, що контейнери поставили одразу біля підстанції, мешканців цього району обурює ще й те, що смітники розташовані одразу ще й перед вікнами будинку. Люди зверталися до міського голови, він скерував їхню скаргу у міське управління архітектури, але скаржники за три роки ніякої відповіді не отримали.

Вони також зверталися у санстанцію, але їм відповіли, що сміт­ники — це компетенція органів місцевого самоврядування. Начальник відділення комунальної гігієни міської санстанції Надія Мельник, посилаючись на законодавство України, підтверджує, що контроль з боку санстанції проводиться тільки в тому випадку, якщо є загроза життю і здоров’ю населення. Оскільки наразі такої загрози немає, тому це є роботою житлово-комунальних служб.

 

Проблема є

Начальник управління житлово-комунального господарства Івано-Франківської міської ради Петро Косюк визнає, що у місті справді є проблема із контейнерами для сміття. Але каже, що управління вже підготувало проект розпорядження, щоб з екологічного фонду виділити кошти на придбання контейнерів: «Якщо керівництво міста буде бачити доцільним витратити ці кошти на придбання контейнерів, то ми їх закупимо», — каже Косюк.

Але крім того, що у місті бракує смітників, проблемою є й те, що ЖЕО і перевізники сміття не можуть розподілити обов’язки після того, як відокремили плату за вивіз сміття від квартир­ної плати. Перевізники кажуть, що там, де ЖЕО поставлять смітники, звідти вони сміття й заберуть. Але чомусь сміття часто забирають тільки зі смітників, а якщо воно вже трішки розсипалося, то це вже мають прибирати працівники ЖЕО.

Щоб якось врегулювати цю проблему, 24 лютого цього року виконавчим комітетом було прийнято рішення передати контейнери і контейнерні майданчики на «відповідальне зберігання і утримання» виконавцям послуг, тобто перевізникам сміття. За словами Петра Косюка, таке рішення приведе до того, що «по-перше ті водії не будуть кидати і ламати ті контейнери», а по-друге, може, нарешті біля смітників буде чистіше.

 

Кому скаржитися?

Після того, як виконком від­окремив плату за сміття, «КАТП-0928», яке обслуговує понад 70?% населення міста (обслуговує ЖЕО №?№?1,3,4,7,8), за словами Косюка, вилізло з «боргової ями» і навіть стало самоокупним. Працівники підприємства почали отримувати зарплату. І не виникає питання: «Якщо не дасте завтра гроші, то ми припинимо вивезення сміття», яким перевізники шантажували УЖКГ. На жаль, самі іванофранківці ніякого позитиву у вивезенні сміття не побачили.

До речі, крім «КАТП-0928», сміття з міста вивозять ще три фірми: ПП «Стасишин», обслуговує ЖЕО №?6, «Автоколона 2222» — ЖЕО №?№?5, 2 та «Грінко» — ЖЕО №?9. Крім того, за правилами, сміття має вивозитися один раз на добу. Винятком може стати хіба що десятиградусний мороз, коли сміття дозволяється вивозити один раз на три дні.

Але у стихійних смітниках винні не тільки міська влада, ЖЕО та перевізники, це залежить від кожного жителя міста зокрема. Адже у багатьох будинках під вікнами зробили справжні сміттєзвалища і чомусь ніхто цим не переймається. То, може, слід подумати спочатку про свою поведінку, а потім нарікати на інших?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.