Політика

Змінено порядок приєднання до електричних мереж

Google+PinterestLinkedInTumblr


Новим законом описано два види приєднань до електромереж: стандартне та нестандартне. «За законом, стандартне приєднання передбачає приєднання електроустановки замовника (крім тих, що призначені для виробництва електричної енергії) потужністю до 16 кВт включно, – пояснює технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. – Однак відстань до точки забезпечення потужності в мережах електропередавальної організації при цьому не повинна перевищувати 300 метрів. Для приєднання до електромереж у такому випадку клієнт має лише підписати договір з енергокомпанією та внести відповідну плату згідно прийнятих ставок – і через 15 днів отримати бажане світло. Приєднання електроустановок, яке не підлягає під визначення стандартного приєднання, відноситься до нестандартного приєднання». 

Для стандартного приєднання електроустановок замовників до електромереж Постановою НКРЕ на 2013 рік затверджено єдині ставки оплати, які будуть діяти по всій території України. Тож усі замовники, які підлягають під визначення стандартного приєднання, тепер підключатимуться до мереж ПАТ «Прикарпаттяобленерго» у новому встановленому законодавством порядку. Такий підхід є зручнішим і легшим для клієнтів, оскільки не вимагає від них, як раніше, отримання технічних умов, розробки проектів та пошуку підрядників для виконання технічних заходів, необхідних для приєднання до електромереж. 

Для замовлення послуги зі стандартного приєднання замовник має звернутися у філію ПАТ «Прикарпаттяобленерго» за місцем розташування своєї електроустановки – у Центр обслуговування клієнтів або до виробничо-технічної групи РЕМ. Для мешканців Івано-Франківська – у Сервісний центр за тел.: (0342) 50-73-42. 

Більше інформації – телефонною лінією для споживачів електроенергії: 0 800 50 40 20.

Довідка:

Порядок приєднання до електромереж встановлюється Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій» від 22.06.2012 № 5021-VI, який набув чинності з 1 січня 2013 року.

Постановою НКРЕ від 25.12.2012 № 1695 «про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2013 рік», зареєстрованої у Мін’юсті 08.01.2012 за № 65/22597 (дата набрання чинності – 25.01.2013 року), затверджені ставки плати за стандартне приєднання електроустановок замовників до мереж ліцензіатів з передачі електроенергії.

Ставки плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж І ступеня (до 16 кВт) на 2013 рік для міст ІІІ категорії надійності електропостачання залежать від напруги. Наприклад, плата за приєднання електроустановки 1 кВт потужності зі ступенем напруги 0,4 кВ (трифазне приєднання) становить 1,65 тис. грн. (без врахування податків).

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.