Напередодні чергової сесії Городенківської районної ради на засідання Громадської ради (створеної торік при РДА) було винесене питання бюджету — 2014. Така процедура передувала обговоренню проекту основного фінансового документа району в комісіях із наступним винесенням на сесію районної ради.
Були присутні також основні розпорядники коштів — керівники бюджетних установ краю. Голова Городенківської райдержадміністрації Василь Ємчук повідомив, що «в новий рік район перейшов зі значними боргами, здебільшого за енергоносії. Хоч бюджет цьогоріч на одинадцять мільйонів більший, ніж торік, і складає майже 132 млн, грошей знову не вистачить на найнагальніші проблеми. Одна з причин — розширена мережа сільських рад, навчальних закладів і дошкільних установ. Зазвичай надходять дотації вирівнювання в другому півріччі. Але особливо розкошувати не приходиться, бюджету розвитку цьогоріч не передбачено».
В проекті бюджету левова частка коштів, 81 мільйон гривень, передбачається на потреби освіти. З них 51 мільйон — на зарплату. В автора цих рядків, як члена Громадської ради, виникло багато запитань, а зокрема щодо того, що наповнюваність класів іноді — мінімальна, по п’ять учнів, а виплата вчителю йде така ж, як і за тридцять. Приміром, в Сороківській одинадцятирічці нині навчається всього 78 школярів, а громада не дає згоди на те, щоби понизити її статус до І—ІІ ст. Озвучили ще одну вражаючу цифру — щодня в навчальних закладах краю «згорає» десять тисяч гривень. Дуже дорого бере за обслуговування тепломереж чотирьох міських закладів освіти районне «Теплоенерго».
А ось у Торговиці будують не шкільну котельню, а віллу. Адже її кошторисна вартість, закладена в бюджеті, аж 620 тисяч гривень!
На медицину передбачено 30,982 мільйона гривень. ЦРЛ має двомільйонний перехідний борг, третина передбачених коштів відійде новоствореному центру медико-санітарної допомоги. Цікаво, що 212 тисяч гривень передбачається витратити на часткове відшкодування медикаментів хворим на гіпертонію, яких у нашому краї є тринадцять тисяч. Щоправда, торік чимало недужих сумнівалися в ефективності цієї державної програми, адже нею передбачено було компенсацію лише на короткий перелік ліків.
Сам факт винесення на громадське обговорення проекту бюджету є, начебто, важливою справою, такий механізм мав би сприяти його широкому обговоренню. Але чи дієвою є Громадська рада, чи то лише «для галочки»? Адже на сесії районної ради, що відбулася в середу, 5 лютого, бюджет прийнято, і всі цифри залишилися незмінними.
Comments are closed.