Учора, 22 грудня, відбулося заключне у цьому році засідання Обласної дегустаційної комісії, яка діє на базі випробувального центру ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».
Під час заключного у 2010 році засідання експертами оцінювались представлені трьома місцевими виробниками зразки заморожених м’ясних напівбарикатів, напівфабрикатів м’ясних посічених та з начинками з кисломолочного сиру, фіточаїв, сушених фруктів, різновидів горіхів та насіння.
Особливу увагу дегустаційна комісія приділила дотриманню підприємцями рецептурних норм, технологічних інструкцій, вимог нормативної документації щодо повноти споживчого маркування та маркуванню продукції на вміст ГМО. Також члени дегустаційної комісії наголосили виробникам на необхідності забезпечення належного рівня вхідного контролю сировини та оформленні супровідних документів, що засвідчують якість та безпечність продукції та подаються разом з продукцією у торгівельні мережі.
Експерти висунули і ряд зауважень щодо окремих показників деяких продуктів (особливостей обробки та пакування різновидів насіння для збереження його якості та властивостей до кінця терміну придатності, вхідного контролю вологості горіхів, дотримання рецептурних норм використання спецій для начинок заморожених напівфабрикатів), які були обговорені та розглянуті з виробниками під час роботи комісії.
За результатами засідання дегустаційної комісії вся представлена продукція отримала позитивні оцінки та, за умови усунення недоліків за зауваженнями комісії, рекомендована до поставлення на виробництво.
Загалом протягом 2010 року на розгляд Обласної дегустаційної комісії було представлено 40 видів харчової продукції. Досліджувались м’ясо-ковбасні вироби, мариновані м’ясні напівфабрикати, каші швидкорозчинні, різновиди насіння, заморожені м’ясні напівфабрикати, фіточаї, сухофрукти, горіхи. За результатами проведених досліджень та випробувань вся продукція отримала позитивні оцінки та була рекомендована до виробництва.
Довідка. Комісія створена у 2002 році з метою підтримки товаровиробників області і захисту споживачів від недоброякісної та небезпечної харчової продукції.
Комісія детально досліджує та проводить дегустацію нової продукції
(або продукції зі зміненою рецептурою) для її реєстрації та запуску у
виробництво.
Визначення якості продукції проводиться на підставі органолептичної
оцінки зразків та візуального огляду продукції. Експертами оцінюються
такі показники якості продукції як зовнішній вигляд, консистенція, смак і
запах, колір.
Прес-служба ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»
Comments are closed.