“Згідно даних слідства, загинули чотири особи, у тому числі – працівники органів внутрішніх справ, тілесні ушкодження отримали більше 500 осіб, з них – 253 правоохоронці”, – йдеться в повідомленні.
Станом на 30 січня, затримано загалом 234 особи, з них заарештовано – 140.
У відомстві також зазначили, що “мають місце численні порушення Конституції та законів України з боку місцевих органів влади”. Рішення останніх оскаржуються органами прокуратури в судовому порядку.
За дорученням генпрокурора створили спеціальну групу з контролю за виконанням “закону про амністію”, та “розслідуванням тих злочинів, які не підпадають під дію цього закону”. Керівником спеціальної групи призначено заступника Пшонки – Романа Андрєєва.
Генпрокуратура наголошує: лише за умов виконання всіх положень закону, стане можливе прийняття відповідних процесуальних рішень у кожному з кримінальних проваджень.
“Не виконання хоча б частини положень закону чи зміна визначеної ним послідовності, може знівелювати досягнуті результати”, – сказано в повідомленні.
Як відомо, закон “Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідувань і покарання осіб у зв’язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зібрань” ухвалювався у Верховній Раді у середу без обговорення.
В опозиції вже заявили, що влада для набуття ним чинності висунула умови, які Майдан не виконає, оскільки він фактично бере “активістів у заручники”.
Документ передбачає “амністію” всіх незаконно затриманих лише у випадку, якщо проестувальники звільнять усі адмінбудівлі, площі, автошляхи, тобто фактично згорнуть протести.
Закон передбачає: якщо його вимоги не будуть виконані протягом 15 днів, він автоматично втратить чинність.
Як відомо, за останніми даними, в результаті зіткнень міліції і протестувальників загинуло 5 людей.
Comments are closed.