Політика

Як на Прикарпатті реформують швидку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні в департаменті охорони здоров’я відбулася прес-конференція щодо реформування системи екстреної та швидкої медичної допомоги в області. Як зазначив директор департаменту Роман Мельник, саме реформування системи швидкої визначено пріоритетним напрямком розвитку медичної допомоги області на 2013 рік. 

Чого хочуть досягнути? Перше завдання, яке ставлять перед собою, – це доїзд машин за 10 хвилин по місту і за 20 – по сільській місцевості. «Дехто скептично ставиться до цієї цифри при стані наших доріг і так далі, – зазначив Мельник. – Але я вважаю, що це цілком нормально, що ми ставимо перед собою таку планку. Звісно, наша область має свої особливості – біля 30% населених пунктів знаходиться у гірській місцевості. І говорити, що там буде доїзд саме в таких межах, думаю, що, мабуть, ні. Але ставити собі за мету ми повинні». Нині ж в області, цей показник виконується на 82% – по селах, і на 92% – по містах. 

При реформування швидкої стоїть завдання – відійти від того територіального принципу, яким до цього часу користувалася швидка, тобто коли машина з одного району не їде до хворого в іншому районі.
І третє завдання – підвищення якості надання допомоги, удосконалення матеріальної бази. 
Що вже зроблено. Створено обласний центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, призначений керівник – Володимир Похмурський. Районними радами передані у власність громади області майно і автомобілі швидких. «Є, звісно, проблеми, – визнав Мельник. – А саме з Івано-Франківськом. Місто хоче, аби ми прийняли їхню швидку, як окрему юридичну особу, ми категорично проти. На одній території  – дві юридичні особи, тут не треба бути великим математиком, аби порахувати, якщо буде дві юридичні особи, то має бути два директора, два бухгалтера, два кадровики і так далі. Тобто ми збільшуємо штат на 200 чоловік, ми проти цього, аби дублювати функції і витрачати кошти. Може, тут грає роль такий український менталітет, а, може, заберемо назад, а це все ж таки наше».

 Звісно, на всю реформу потрібні величезні кошти. Як каже Мельник, згідно з постановами уряду, на екстрену медичну допомогу мало б іти 10% бюджету медицини. Нині цей бюджет 1 300 млн., тобто мало б піти біля 130 млн. Але виділено, які минуло року, суму у 73 млн. На наступний рік будуть закладати саме ті 10%. 

«Нині питанням №1 стоїть придбання автомобілів, – запевнив директор департаменту. – В області немає хороших реанімобілів. Для екстреної допомоги нам треба буквально 16 саме реанімобілів. Ми би були дуже задоволені якби мали 8, практично таких автомобілів ми маємо один, може, два. Я думаю, що ми за власні сили до кінця року візьмемо 3. Решту будемо чекати на кроки уряду».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.