Політика

Вишиванюк за створення музеїв етнічних культур

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Губернатор Прикарпаття Михайло Вишиванюк заявив, що в області будуть створені центри етнічних груп на кшталт нещодавно утвореного на Тернопільщині Музею лемків під відкритим небом. Так, після того, як в урочищі Бичова біля Монастириська Тернопільської області відбувся 12 Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини», там створили постійно діючий Музей лемків під відкритим небом.

Там буде вулиця видатних лемків, вулиці чи будинки окремих районів, куди ця етнічна група українців була переселена 65 років тому. Зокрема, і вулиці лемків, які проживають на Прикарпатті: в Івано-Франківську, Брошнів-Осаді, Калуші.

Лемківські фестивалі проводитимуться не лише раз в рік. Фольклорні свята організовуватимуться і на Великодні свята — лемківські гаївки, і на Івана Купала, і на Різдво.

За словами голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка, на Прикарпатті населення лемків становить 15%. «Це надзвичайно прекрасний народ, згуртований, дружний, впертий. Приїхали з одними куфайками, нічого не мали, але мені дуже подобається фраза «мало спали, рано вставали, пізно лягали — і здобули, знайшли себе», — каже голова ОДА. — Слава Богу, що наша українська земля — Тернопільська, Франківська, Львівська — стала їм другою батьківщиною. Такі фестивалі потрібні – це наш дух, наша нація, це є ми, український народ».

«Схожі центри інших етнічних груп, будуть і в нашій області, — сказав під час фестивалю лемківської культури Михайло Вишиванюк. — Ми обов’язково відкриємо такі ж постійно діючі культурні центри Гуцульський, Бойківський, Опільнянський, Покутянський. І це буде правильно».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.